Sodastream v akci
Zde porovnání cen a nejlevnější SodaStreamy v akci:
http://sodastream.heureka.cz/f:p:900-3000/?o=4#c700
Pokud jste již starší ročník, možná si vzpomínáte, že jste měli doma takzvané sifony, byla to obvykle asi 1,5 – 2 litrová skleněná nádoba potažená drátěným kabátkem. Sifon, stejně jako SodaStream pracuje na tlakovém principu. V kovové zásobníkové bombičce je nahromaděný stlačený oxid uhličitý (CO2) a jakmile je bombička naražena na trn sifonu, uniká zní tento plyn přímo do nádoby s vodou kde se smíchá. Sodová voda ze Sodastream má spíše kyselou reakci – možná právě kvůli plynu CO2 a mění také reakci krve do kysela. Přírodní sodové vodě se také říká kyselka, voda je opravdu malinko nakyslá, dá se říci, že není sladká. Nakyslost vody není na škodu, právě proto je sodová voda zajímavým zpestřením. Ohledně kyselky, možná si vzpomenete, že tyto vody mají svá zřídla v Karlovarském kraji, na Moravě i na Slovensku.
Jak funguje Sodastream
Vy si však můžete udělat sodovou vodu / sodovku doma pomocí zařízení Sodastream. Sodastream je jakýsi stojánek na nádobu s vodou a je vybaven prostorem pro vsazení bombičky s CO2. CO2 plyn pak putuje trubičkou do nádoby s vodou a tím se s ní smísí. Sodová voda ze sodastreamu je ostrá, což je někdy docela příjemné, například v létě. Ne vždy máte chut na sladkou vodu s nijakou chutí. I když je pravda, že i neochucená voda má svou chuť. Vody z vodovodu jsou obvykle upraveny chlorem, znamená to, že mohou mít změněnou chuť. Chlor však zdaleka není jediným faktorem ovlivňujícím chuť vody.
Sodastream levněji
Pokud má váš známý Sodastream a zaujala vás možnost si z domova připravit „minerálku“, pak vězte, že Sodastream je možné koupit za přibližně 1000 až 2000 korun. Na internetu naleznete možná i slevové akce, já však preferuji známý portál Heureka, kde je možné porovnat ceny ze stovek obchodů. Odkaz naleznete úplně nahoře v tomto článku.