Pneumatiky a značka Barum
Pneumatiky.cz Levné pneu
Levné pneu zdarma do 24h. 98% zákazníků nás doporučuje svým známým.
Pokud nejste příliš zkušení v technické oblasti, například v oblasti automobilů, možná Vás bude zajímat jak si vybrat vhodnou pneumatiku pro automobil. Jaké má mít dobrá pneumatika vlastnosti, jak udržovat pneumatiku v dobrém stavu a jak moc a nebo málo má být pneumatika nahuštěná? V tomto článku byste měli najít na tyto otázky odpovědi. Nejdříve se však zmíním o značce Barum, jelikož jde o českého výrobce kvalitních a cenově dostupných pneumatik.
Impuls pro vznik známé značky pneumatik Barum dal český podnikatel Tomáš Baťa (ano, výrobce českých bot). Již ve dvacátém století se rozhodl přepravovat své výrobky ne po železnici, ale automobilovou dopravou. Jak se brzy ukázalo, tehdejší pneumatiky byly nevalné kvality a proto se dali do výroby pneumatik vlastních. Kvalitních a levných. Ve spolupráci s dalšími firmami tak vznikla značka Barum. O několik desítek let později v roce 1993 se Barum spojil v tzv Join Venture se společností Continental AG, vzniká dnes známá značka Barum Continental.
Společnost vyrábí pneumatiky různých velikostí a určení. Zákazník by měl při koupi zimních, letních nebo celoročních pneumatik znát technické parametry pneumatik uvedených v technickém průkazu. Tyto parametry vyjdou na jednu krátkou řádku, příkladem může být toto: Barum Quartaris 165/70 R13 79T – co tato čísla a rozměry znamenají? 165 znamená šíře pneumatiky v mm, 70 znamená výška pneumatiky od ráfku, R13 je průměr pneu, 79mm je váhový index, T je písmeno pro typ rychlostního indexu a odpovídá vhodnosti pro maximální rychlost 190km/h.
Je vhodné dodržovat období, kdy používáme zimní a letní pneumatiky, protože jezdit na letních gumách v zimě je velmi rizikové nejen pro samotného majitele, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu – vozidlo klouže. Navíc použitím pneumatik nevhodných pro dané období, stoupá jejich opotřebení a tím přicházíme o peníze.
K zjištění správného huštění pneumatik je třeba se podívat do příručky k automobilu, případně na internet. Intenzitu nahuštění kontrolujeme malým mechanickým kontrolním přístrojem – tlakoměrem, který nám okamžitě ukáže aktuální tlak v pneumatice. Pokud máte podhuštěné pneumatiky, dochází k větší spotřebě pohonných hmot, ke snížení životnosti pneu a navíc může automobil na silnici „plavat“. Naopak přehuštěné pneu může vést k tomu, že automobil na silnici skáče a méně přiléhá k povrchu vozovky a navíc se více opotřebovávají tlumiče kol.