Jak správně používat druhy pepře?

Pepř není jen synonymem pro ostré a pálivé. Je tolik druhů pepře. S některými se možná seznámíte, až po přečtení našeho článku. Naučíme se jej rozdělovat do základních skupin a vysvětlíme si jeho využití v kulinářském odvětví. Ne každý se totiž hodí do guláše. Poukážeme na nejrůznější triky pro výrobu vlastního pepře.

Cibulový pepř

Rozdrťte celý černý pepř a skombinujte ho se sušenou mraženou cibulí. Získáte tak skvělé ochucovadlo pro vaše zálivky na nejrůznější saláty a masitá jídla získají na pikantnosti, aniž by pálily.

Černý pepř

Jde o nejzákladnější a nejznámější pepř v České republice, který se nejvíce hodí do slaných pokrmů, ale i do pečiva.

Dlouhý pepř

Jde o ostřejšího bratříčka černého pepře. Má výraznou nasládlou vůni, ovšem jeho použití se s černým neztotožňuje. Použijte ho do ovocných čatní, exotických curry jídel, v salátových omáčkách a nebo v sýrovém fondue. Uvidíte, že jeho chuť je nezaměnitelná s ostatními. Dokáže perfektně obohatit a rozšířit váš kulinářský obzor.

Citrónový pepř

Tento pepř je doplněn strouhanou citrónovou kůrou. Jde o spolehlivého společníka salátových pokrmů, drůbeži, ale i světlým omáčkám. Zkuste ho použít na grilování mas, odvděčí se vám krásnou vůní, která vám na jazyku zanechá nezapomenutelnou stopu.

Růžové bobule

Přímo až dekorativní vzhled bobulek doprovází jemná pryskyřičitá příchuť. Nejlépe je ho využít na přípravu zvěřiny, ale i k Červeným masům jako jsou steaky

Barevný pepř

Tento pepř by nám měl být dobře známý. Smíchané čtyři druhy pepře skvěle doplňují pečená masa jakéhokoliv druhu.

Zelený pepř

Zelený se mu říká, protože jeho sklizeň se odehrává velmi za včas a sběr je ještě za nedozrálých zelených bobulek. Má příměs citrónového odéru. Je ideálním doplňkem smetanových omáček a čerstvých sýrů

Bylinkový pepř

K tomuto druhu se dostaneme celkem jednoduše. Smícháme tradiční černý se sušenými bylinkami a můžeme kralovat na poli grilovaných mas, brambor v alobalu a nebo zelenině.