FIREMNÍ FACEBOOK STRÁNKYFacebook je fenoménem dnešní doby – slouží ke komunikaci mezi uživateli a v poslední době také mezi uživateli a firmami. Firmy mají díky Facebooku výhodu, že nehledají zákazníky oni, ale zákazníci je. Jsou s nimi v přímém kontaktu a mohou tak reagovat rychle na jejich přání a potřeby. Facebook je vhodný i pro Vaši firmu – získáte tak nové zákazníky a zvýšíte tím zájem o Vaše služby a výrobky.

Tvorba a správa firemních stránek na Facebooku

Profesionálové, zabývající se tvorbou firemních stránek na Facebooku, Vám vytvoří firemní stránky dle poskytnutých informací. Vloží za Vás logo firmy, popíší produkty vaší firmy a vloží nejzajímavější odkazy z Vašich stránek. Získaných fanoušků se dotazují na jejich názory, které s Vámi potom profesionálové konzultují. Vkládají za Vás novinky, aktualizace a prohledávají na internetu články z Vašeho oboru. Starají se o vkládání fotografií a o správu fotogalerií. Tímto způsobem můžete zobrazit Váš internetový obchod, upozorňovat zákazníky na novinky, slevy, dodávky nového zboží, různé akce apod. Počet fanoušků a potencionálních zákazníků poroste dnem za dnem podle toho, jak fanoušci „lajkují“, tzn. zmáčknou tlačítko „I like it – to se mi líbí“ na Vaší firemní stránce. Tito fanoušci poté sdílí to co se jim líbí se všemi svými přáteli.

Úspěšná propagace Vaší firmy na Facebooku

Vaše firemní stránka musí hlavně žít! Musíte hlavně komunikovat, sdělovat novinky a veškeré dění ve firmě, upozorňovat na nové zboží a reagovat na komentáře fanoušků. Komunikace na Facebooku vyžaduje hlavně profesionální přístup s tímto druhem komunikace. Profesionálové Vám zajistí i různé druhy podpory, kdy Vám vkládají příspěvky a i na ně reagují. Výhodou jsou nízké náklady, možnost šíření reklam, rychlé reakce na příspěvky a kontrola jejich vhodnosti a hlavně zvýšení návštěvnosti vašich stránek.

Reklama na Facebooku

Reklama na Facebooku se zobrazuje jako malý obrázek s krátkým textem vedle zobrazované stránky. Cena se odvíjí dle počtu prokliků učiněných fanoušky. Předem si zvolíte množství kreditu, takže se Vám nemůže stát, že byste přesáhli vámi požadovanou cenu. Profesionálové Vám tuto reklamu vymyslí, vyberou vhodný obrázek a napíší profesionální text. Nastaví parametry podle toho jakou cílovou skupinu chceme zaměřit (tzn. podle věku, zájmů, místa bydliště, vzdělání apod.). Výhodou je tedy toto přesné zacílení a tedy i přesně mířená reklama.

Aplikace na Facebooku

Nejrozšířenější v této sociální síti jsou samozřejmě aplikace pro hry a soutěže, ať už se jedná o kvízy, karetní hry, piškvorky nebo rozsáhlé hry typu Mafia Wars. Dále jsou také používané Facebook aplikace pro organizování soutěží pro spotřebitele. Tyto Facebook aplikace by měly být hlavně originální a nápadité. Díky tomu se budou velmi rychle šířit mezi Facebook uživatele.