Alkoholtester – Digitálny detektor alkoholuDigitálny alkoholtester je moderný prístroj na orientačné stanovenie obsahu alkoholu v krvi na základe dychovej skúšky, ktorý nájde uplatnenie najmä pri kontrole schopnosti riadenia motorového vozidla, dodržiavanie pracovnej morálky a podobne. Výhradne ale musím upozorniť na to aby ste nepoužívali prístroj bezprostredne po požití alkoholu alebo fajčení, môže to viesť k poškodeniu senzora alebo ku chybnému zmeraniu obsahu alkoholu vo vašich ústach. Vždy vyčkajte najmenej 10 minút než vykonáte meranie inak môže byť dychová skúška ovplyvnená práve spomínaným fajčením alebo požitím alkoholických nápojov.

Vlastnosti vynálezu modernej doby, ktorý sa nazýva digitálny detektor alkoholu sú nasledovné: používa sa tam najnovšia generácia meracích senzorov, NM polovodičový snímač alkoholu, LCD displej s farebným podsvietením. Digitálny detektor alkoholu sa vyznačuje veľmi jednoduchým použitím a rýchlym zobrazením výsledku. Pri tomto výrobku nehrozia žiadne baktérie či choroby, nakoľko tam prebehla hygienická forma testovania – to znamená že pre vykonanie testu nie je potrebné sa dotknúť prístroja ústami.

Alkoholtester je pomerne malý, povedal by som že má až priam vreckové rozmery, prístroj možno zavesiť na pútko pričom hmotnosť testera je iba cca 45g vrátane batérií. Zabudnete vypnúť prístroj? Nevadí, digitálny detektor alkoholu má v sebe zabudovaný senzor na automatické vypnutie prístroja po určitom čase neaktivity.

Alkoholtester, v dnešnej dobe takzvaný digitálny detektor alkoholu Vám bez najmenších problémov zmeria obsah alkoholu v krvi pomocou dychovej skúšky ktorá sa spraví po vdýchnutí vzduchu z úst do prístroja. Je to určite výborný prístroj ktorý ocenia hlavne šoféri a zamestnanci ktorý potrebujú ísť do práce no nevedia či ešte neobsahuje ich telo v sebe alkohol a nechcú riskovať, tak si radšej ten obsah alkoholu v krvi zmerajú.