Narozeninové přáníUrčitě každý z vás někdy známému, příbuznému či kamarádovi psal nějaké narozeninové přání. Narozeninové přání by mělo člověka potěšit, a proto do něj nepsat nějaké hloupé věty a otázky. Například „Jak se máš?“, „Kolik že už ti vlastně je?“, „Zítra odlétáme na dovolenou“. Tyto věty jsou úplné nesmysly pro psaní narozeninového přání. Proto je dobré dbát jak na vzhled písma, pokud nekupujeme už předepsané přání, tak i na pravopis a aby přání dávalo smysl a navazovaly na sebe věty.

Většina lidí v této době už pouze narozeninové přání kupuje. Nikoliv píše rukou na vlastní papír bez natisklých obrázků. Většinou na kupovaných přáních je na zadní straně či po otevření dvojlistu prázdné místo. Do toho byste měli napsat například nějaký dodatek. Třeba další přání z Vaší hlavy. Nebo věty, které začínají „Doufám…“, „Tak snad…“ a podobně. A také by se nemělo zapomenout na podpisy. Podpisy by tam měly být všech lidí, kteří dotyčnému přejí k narozeninám. Nejlépe by měl každý své jméno napsat sám. Tak a teď by se určitě každému hodil menší vzor, který by ho měl nějak namotivovat k psaní přání.

Narozeninové přání – vzor (předčištěné)

První strana – Na první straně je většinou nějaký obrázek (květiny apod.) a krátká věta, většinou 1-2 krátké řádky. Např.: „Myslíme na tebe“

Po otevření dvojlistu – Prázdné místo pro vlastní přání a vzkazy. Klidně i na malůvky apod. Délka textu je pouze na píšícím přání. Ovšem musí se mu to tam vejít. Vzor textu:

„Milý Jirko, přejeme ti všechno nejlepší k tvým 18. narozeninám, hodně štěstí, zdraví a pohody. Doufáme, že ti to klape ve fotbale jako tenkrát a dáváš góly. Když tak se můžeš někdy zastavit a pokecáme o životě. Máme si toho tolik říct.

Tvoji příbuzní Petra, Jana, Radek

-Popřípadě můžete ještě dopsat dodatek se zkratkou P.S.:. Náplň dodatku je pouze na Vás.

Zadní strana – Na zadní straně bývá prázdno nebo nějaký obrázek. Dole bývá napsáno jméno firmy, která přání tiskne.

Pro mnohé z Vás, kteří se nechcete dělat s narozeninovým přáním na papíře, můžete napsat jednoduše textovou zprávu (sms). Buď napíšete to samé, tedy podle sebe nebo nějaké přání, které se rýmuje.

Například:

Hodně zdraví, štěstí, lásky, spoustu krásných slunných dnů,
do dalších let žádné vrásky
a splnění všech tajných snů.
Srdečně blahopřejeme.

+ podpisy

Pokud byste měli zájem napsat nějaké jiné narozeninové přání, můžete se mrknout na: www.prani-pranicka.cz. Najdete tam spoustu přání nejen k narozeninám.

1600 hledání