Jak se stát TŘÍDNÍM OBLÍBENCEMKonec letních prázdnin = začátek školy

S koncem letních prázdnin nám pomalu, ale zcela jistě začal další školní rok. Většině z nás to bude chvilku trvat, než si ze svobodného a bezstarostného dvouměsíčního lenošení opět navykneme na brzké ranní vstávání, dojíždění do škol, bedlivé sledování nezáživného výkladu, stres z ústních i písemných zkoušek a plnění domácích úloh v době, kdy bychom byli raději venku a věnovali se svým koníčkům. Takový je život každého školáka i studenta. S těžkým povzdychnutím si tuto realitu uvědomujeme a nezbývá nám nic jiného, než ji přijmout a snažit se i tento školní rok úspěšně zvládnout.

Jak se stát třídním oblíbencem

Ale má to i světlou stránku věci. A sice tu, že jsme se znovu setkali s našimi spolužáky, se kterými jsme nebyli v kontaktu přes celé léto. Na ně jsme se opravdu těšili a jistě nás čeká několik příjemně strávených okamžiků, až si budeme navzájem vyprávět, co jsme o prázdninách zažili, kde jsme byli a budeme se tomu ze srdce smát.

Vždyť právě naši kamarádi jsou tím, co nám částečně pomáhá školu zvládnout. Bez nich by to zkrátka nešlo. Jsou takovou oázou uprostřed vyprahlé pouště. Ale zapamatujte si, že ze všeho nejdůležitější je první dojem a také to, že lidé druhého posuzují nejdříve podle zevnějšku – tedy podle jeho vzhledu. A proto, chcete-li být třídním oblíbencem, vyvarujte se nejen šplhounství u učitelů, bonzování, udavačství a donášení, ale zapracujte také na své vizáži. Svůj šatník přizpůsobte módním trendům a nezapomeňte na nějakou tu decentní vůni. Nic z toho vám nemusí výraznou měrou ovlivnit výši vašeho kapesného, protože jak oblečení, tak i levné vůně dnes můžete zakoupit za velice přijatelné ceny. Ostatně zde by ani drahé dámské parfémy nebyly na místě, neboť byste své spolužáky ve školních lavicích jejich výraznou vůní akorát obtěžovali. Levné parfémy a moderní šaty budou v tomto případě dobrou investicí nejen pro dívky, ale také pro chlapce, co chtějí být šik i ve školních lavicích.

Spolu s těmito radami budete pro své spolužáky zajímavými osobnostmi a uvidíte, že nabídky na přátelství se jen pohrnou. Stanete se třídními oblíbenci se spoustou školních i mimoškolních přátel.

Na školní léta nikdy nezapomeneme