Gothic IZdá se vám, že jste o této hře již v minulosti zaslechli? Pak není divu, jedná se totiž o hru, která se stala ve své době králem ve svém oboru. 1. díl gothic rpg dosud drtivá převaha hráčů považuje za nejlepší díl z celé herní série.

[gothic 1 cheaty]

Uvnitř děje se octnete v poměrně rozsáhlém světě trestanecké kolonie obklopené ze všech stran bariérou, ze které není úniku. K tomu jako na potvoru, jsou všichni kolem vás trestanci kteří se vymkli kontrole, povraždili dozorce a nyní v ní vládnou. Jediní, kdo si dokázali zachovat respekt, jsou mágové, kvůli kterým omylem vznikla tato ohromná věznice pro vše živé. Z toho vyplývá, že obě skupiny – mágové i trestanci mají jednoznačný cíl: dostat se z neprůbojné bariéry za každou cenu.

V tomto zrádném světě, si musíte dávat pozor na volně potulující se stvoření, kterých je v této hře opravdu mnoho. Od nevinných žravých štěnic až po ohromné troly. Dobrá rada do začátku je koukat pořád před sebe, protože není problém hned narazit na nějakou bestii, která by si na vás ráda pochutnala. Také tu narazíte na mnoho darebáků u kterých je dobré pečlivě volit slova, protože dávají přednost boji před mluvením a jakmile vás dostanou k zemi, tak si buďte jisti, že neodejdou bez lupu.[gothic 1 cheaty]

Když se podíváme na hru, z pohledu hratelnosti, tak už zpočátku zjišťujeme, že se jedná co se týče statů o RPG jako všechny ostatní, ale nenechme se zmást – už v průběhu prvního boje s krumpáčem a první zabité bestie, nemůže nikdo přehlédnout dokonale zpracovaný real-time stylový souboj ovládaný kompletně hráčem za pomocí šipek a kombinací kláves. někteří hráči si na začátku stěžují na horší ovládání, ale dle mého názoru si myslím, že každý se brzy přizpůsobí a získá tak příjemný požitek z hraní.

No, a když vás už samotné bloudění v tomto světě omrzí, tak se můžete podívat třeba na nějaké cheaty na gothic 1. Bude vám pak umožněno se třeba proletět nad krajinou, a nebo si obstarat zbroje, či zbraně vyznamných herních npc.

Jinak gothic 1 čeština, je na internetu volně dostupná. Ve vyhledávačích byste ji měli najít během chviličky.

Tak toť asi vše o této vynikající hře. Pokud se jí tedy rozhodnete zahrát, tak vám přeji příjemnou zábavu.