AutofóliePoužitím kvalitní autofólie na svém voze změníte nejen celkový vzhled vozu tím, že docílíte zatmavení či zabarvení autoskel jako při klasickém tónování, ale můžete změnit celé zabarvení vozu a zvýšit jeho bezpečnostní prvky. Fólie na auta se vyrábí v mnoha druzích, které mají své specifické vlastnosti a využití, na některé z těchto druhů se proto podíváme v tomto článku.

Sluneční autofólie

Sluneční autofólie, které byli původně vyvinuty pro kosmický program, jsou staré cca 40 let. Výroba takové fólie na auta se provádí několika způsoby a nejrozšířenější způsob výroby je, že na základní polyesterovou vrstvu se nanáší vrstvy s rozptýleným kovem. Množství rozptýleného kovu pak určuje množství zadrženého tepelného záření. Všechny sluneční autofólie však bez rozdílů zadržují 99% UV záření nezávisle na jejich procentuálním zatmavení. Samotné zatmavení skla pomocí autofólie bývá standardně v těchto procentech 90%, 80%, 65% a nejsvětlejší 30% zadržení viditelného světla. V kombinaci sluneční autofólie s bezpečnostními autofóliemi pak lze dosáhnout snížení nebezpečí vniknutí přes sklo do vozidla.

Bezpečnostní autofólie

Tento druh fólie na auta zajišťuje zvýšení pevnosti skla před rozbitím a pokud již k rozbití skla dojde, je díky velké pevnosti autofólie obtížné sklo prorazit a dostat se tak do vozidla. Bezpečnostní autofólie plní dvě hlavní funkce:

  • zabraňuje průrazu skla a vniknutí přes sklo do vozidla
  • chrání posádku vozidla před střepy při případné havárii

3D autofólie

Tento druh autofólií je vhodný především pro změnu barvy automobilu. Tyto fólie na auta se aplikují na jednotlivé díly (karosérie, nárazníky, zpětná zrcátka apod.). Výsledným efektem jsou pak naprosto nerozeznatelné od samotného lakování automobilu. Tato autofólie chrání lak proti drobným oděrkám od kamínků, kartáčů v automyčkách a při běžném provozu. Při jejím případném poškození je pak její výměna mnohem levnější než samotné přelakování jednotlivých dílů na Vašem voze.

Samotné fólie na auta se dělí samozřejmě do daleko většího množství druhů a informace uvedené v tomto článku jsou velmi stručné. Pro získání další rozsáhlých informací o autofóliích s možností jejich zakoupení Vám stačí kliknout zde.