Skype do mobiluJako každý normálně žijící člověk v dnešní době nepostrádá počítač (popř. notebook) a mobilní telefon. Tyto dva velikostně odlišné elektronické přístroje používáme přednostně na dorozumívání mezi přáteli a známými. Ovšem ke každému z uvedených přístrojů potřebujeme ještě jeden doplněk, bez kterého bychom se horko těžko obešli při psaní zpráv. U počítače je to internet a u mobilního telefonu sim karta, samozřejmě nabitá.

V poslední době ale dochází ke zdokonalování elektronických přístrojů, nejvíce se to projevuje u mobilních telefonů. K nejdůležitějším posunům patří nové a nové aplikace, které se dají stáhnout zdarma přes internet. A právě o nich se dočtete v dalších řádcích. No, spíš jen o jedné. A tou je Skype do mobilu!

Možná vám, kterým je jedno, jaký mají mobilní telefon, to bude připadat jako další úlet ze světa chatování a sdílení příspěvků, fotek a kdo ví, čeho ještě. Ale opravdu už firma poskytuje Skype i do mobilu! Vedle Facebooku, ICQ, Badoo, MSN je to další super vychytávka pro ty, co rádi brouzdají po chatech. Většina neznalců a odpůrců drahých telefonů s internetem si jistě potrpí jen na e-mailu přes počítač, přitom používání mobilního Skypu je tak jednoduché! Užijí si ho nejen uživatelé mobilů a počítačů, ale i iPodů. Pokud nevíte, co to je, tak si to jednoduše vygooglujte. ;)

Někoho ale také zajímá, jaké jsou mezi mobilním a počítačovým Skypem rozdíly. No, moc jich není. Snad jen, že mobilní nemůže přijímat soubory, ale ani posílat. Podstatně se liší i stavba hlavního menu. Jinak žádné další patrné rozdíly nenajdete. Pokud vlastníte na mobilu webkameru, tak máte jedině výhodu, Váš protějšek se Vám může dívat do obličeje. Když ji bude mít i on, budete si kvit. ;) Další výhodou bude asi zabudovaný mikrofon a reproduktory u mobilního Skypu. Nejlepší snad je, že můžete hovořit a psát si mezi mobilním a počítačovým Skypem.

Nezapomeňte, že Skype je jediným svého druhu. U každé jiné služby, která Vám poskytne to samé či méně, budete muset platit. Skype si můžete stáhnout kdekoliv, třeba na Slunečnici.

Návod, jak dostat Skype do mobilu:

1. Přejděte na tento odkaz (pokud máte mobil od Apple, jděte do App Store): http://www.skype.com/intl/cs/get-skype/on-your-mobile/

2. Podle informací na stránce dostaňte Skype do mobilu

3. Nainstalujte

4. Zaregistrujte se nebo se přihlašte

A to je tak celé. Jak jednoduché. Nic neplatíte, jen si užíváte společné hovory a psaní zpráv s Vašimi blízkými. Doporučte Skype do mobilu i Vašim kamarádům, abyste si vždy byli na blízku. Pokud Vás někdo bude dlouhodobě otravovat, můžete si ho dát do blokovaných uživatelů a následně smazat ze seznamu kamarádů. Nemusíte se obávat, že nezvládnete základní postupy, je to tak jednoduché. Zvládne to opravdu každý!

880 hledání