Podle čeho vybírat mobily?Možná se právě rozhodujete, že si uděláte radost a koupíte si před vánoci pěkný mobilní telefon. Pokud čtete tento článek, nejspíš moc dnešním technologickým trendům nerozumíte. Jak jinak byste se sem dostali, než přes vyhledávač. Nebo vás zajímají pěkné a čtivé články, a proto cíleně narážíte na weby se zajímavými články, stejně jako je tento? To už je vaše věc. Vraťme se k tématu. Poslední dobou se mobilní funkce neutále zlepšují. Rok co rok přicházejí nové verze operačích systémů, dokonalejší typy displejů nebo výkonnější a samozřejmě rychlejší procesory. Nejspíš jste si všimli, že se bavíme o dotykových mobilech, což je první naznačení, který druh mobilů na světě vládne a který je všemi stranami chválený.

Prvním faktorem, na který se poohlédnout při výběru telefonu, je design a barva. Pro někoho je důležitější výbava, ovšem přeci si nekoupí růžový telefon s vyritými hvězdičkami na krytu, když je zapálený do tajemně černé a novodobého designového zpracování. Možná jsem zapomněl na přednější faktor. Určitě vás napadá, který by to mohl být. Bezpochyby je jím cena. Kvalitní a uspokojivě vybavený telefon stojí kolem čtyř až osmi tisíc. Jsou i dražší, ale to už je pro klasického pracovníka s průměrným platem 25000,- měsíčně celkem zbytečná útrata. Příkladem můžeme uvést třeba řadu iPhonů, kde jeden kus lze koupit až za 20000,- nebo některý ze Samsungů.

Apple iPhone 4S 64GB
Samsung Galaxy Gio S5660

Důležitou součástí výběru je také rozmyšlení nad velikostí displeje a počtem barev či pixelů. Dále je důležité pozastavit se u výkonu procesoru, paměti, možnosti vložení paměťové karty, kvality fotoaparátu a kamery, přehrávačů videa a audia nebo televize pomocí tuneru. Dále je důležité, aby případný zákazník měl přehled o funkcích jako je bluetooth, wifi, GPRS, EDGE či HSCSD. Ještě lepší doplněk je třeba GPS pro orientaci ve světě bez nutnosti připojení k internetu nebo také market, kde se dá sehnat řada pěkných aplikací pro telefon klidně i zadarmo. O tom by mohla povídat firma Apple nebo Samsung.