League of Legends : FREE hra na hrdiny, která stojí za to 

Skoro každému pařanovi je známá následující situace. Sedíte před monitorem a smutně projíždíte internet. Chtěli byste si konečně pořádně zapařit nějaký ten multiplayer, jenže buď nemáte peníze na originálků a nechcete hrát rychlokvašky typu 4Story, Metin2 ad. , nebo hledáte něco menšího než World of Warcraft, ale přesto zábavnějšího a snažšího na pochopení. League of Legends (dále už jen jako LoL) splňuje vaše přání. Jde o rychlou, návykovou hru, ve které nerozhoduje vybavení a level, ale právě vaše hráčské zkušenosti a schopnosti. Jo a taky je zadarmo!

The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)

Po standartním downloadu a registraci na oficiálních stránkách (www.leagueoflegends.com), kde mimo jiné můžete najít plno užitečných rad a rozcestníků na Twitter a Youtube kanály, se můžete pustit do hraní. Se základy vás seznámí tutorial, který můžete hned přeskočit, což hodně hráčů ocení. Nyní se buď můžete vydat na zkušební hru s živými hráči proti počítačem řízenými nepřateli nebo se vydat do bitvy na ostří nože, sekerky a drápy. Hráč vs hráč!

Protože herní mód Dominion se nehraje tak často jako ten standartní, probereme si právě ten druhý zmíněný. V klasickém módu se hraje buď 5vs5 (častější) nebo 3vs3 a to na dvou rozdílných mapách, což by se leckterému uživateli mohlo zdát jako extrémně nízké číslo, ale ve skutečnosti to vůbec nevadí. Před začátkem každé hry si musíte vybrat svého vyvoleného hrdinu, se kterým se poženete vstříc vítězství. Hrdinové jsou jediné postavy které ovládáte, tudíž je výběr toho pravého nejdůležitější rozhodnutí a klíč pro úspěch. Každý týden je 6-7 hrdinů v takzvaném Free režimu, což znamená, že za ně můžete po celý týden hrát a nemusíte ho mít zakoupeného. Pokud vám tato omezená nabídka nebude stačit (a věřte mi, nebude) nebo si budete někoho z Free skupinky pořídit na trvalo, musíte sáhnout do peněženky. Naštěstí se nemusíte bát, myšlena je ta herní, ve které podle vašich výher či proher přibývají Influence Points (IP). Právě za IP si pak můžete koupit svého vysněného bojovníka, či dva. Nebo klidně všechny. A že je z koho vybírat.

V současné době je k dispozici přes šest desítek unikátních hrdinů a každý má svůj jedinečný styl hry a schopnosti. Můžete si vybrat lukostřelkyni Ashe s mrazivými šipy, pojídat nepřátelé s obrovským červem ChoGathem či zničit několik nepřátel v řadě elektrickým výbojem mistra Xeratha. Jsou to právě hrdinové, jejich vzhled, příběh a rozdílný styl hry, kteří táhnou celé LoL na výsluní těch nejlepších her zadarmo. Ale teď už k samotnému zápasu.

Zápasy mají vždy stejnou kostru. Tři cesty, střežené nekolikero věžemi, džungle plná monster, vaše pevnost a nepřátelská pevnost. Hráči se se svými postavami rozeběhnou na jednu z cest a budou se snažit postupně ničit nepřátelské věže, přičemž nesmí zapomínat na obranu těch svých. Jelikož je LoL hlavně RPG, vaše postava musí zákonitě levelovat a kupovat si lepší vybavení a schopnosti. K zisku peněž si můžete dopomoct různými směry. Nejsnažší, ale nejméně odměnované je prosté zabíjení minionů, malých bojovníků, kteří se pravidelně rodí ve vašem hradě a jdou neustále kupředu. Jakmile minion na někoho narazí, prostě se do něj pustí. Na cestě to tak většinou vypadá tak, že se uprostřed surově mlátí minioni a hrdinové jsou buď v chumlu s nimi, a nebo postávají o kus dále, vyčkávajíc na moment, kdy hrdina nepřítele poleví v pozornosti a oni se na něj můžou hned sesypat.

BATTLEFIELD 3 LIMITED EDITION (PC)

Takže farmíte miniony, oplácíte nepřátelům útoky a pozorujete, jak váš ukazatel nového levelu postupně šplhá k vrcholu. Jakmile se tak stane, můžete pořídít novou schopnost nebo vylepšit některou z těch, které už máte. Po nějaké době na cestě se vaše zdraví, poškozené od nepřátelských útoků, začně přibližovat nule. V tomto případě je nejlepší se hezky stáhnout do zadu a speciálním kouzlem teleportu, které vlastní každý hrdina, se dostat na vaší základnu (hrad). Zde se vám ve Vyvolávačském kruhu rychle obnoví ztracené síly a navíc zde sídlí obtloustlý obchodník, od kterého si nakoupíte potřebné vybavení. I zde je HODNĚ na výběr, věci jdou navíc kombinovat a dohromady tak mohou vytvořit velice silný item. Nakoupíte si tedy dýku na vylepšení rychlosti útoku, nějaké ty lektvary na uzdravení a hurá zpátky na cestu, kde zase vystřídáte parťáka, který se potřebuje také doléčit. Spolupráce je zde totiž velmi ceněná, tudíž není od věci vzít sebou na multplayerová klání své kamarády. LoL mají přiměřené HW požadavky, takže se nemusíte bát, že byste si nezahráli. A pro náročné hráče mám zase fakt, že i přes nízké požadavky hra vypadá velmi dobře a má své kouzlo.

Na konci každé hry, ať už vyhrané či nikoliv, jste odměněni zmíněnými IP body a také zkušenostmi. Nejen vaše postavy si totiž zvyšují level. Po nasbírání potřebného množství zkušeností postoupí na další úroveň váš ÚČET. K čemu je to dobré? Dostanete totiž některé nová Summonerská kouzla (na začátku hry si ke své postavě dvě vyberete), speciální bod k rozdělení do talentů, které ovlivňují statistiky všech vašich postav a hra vám začne vybírat silnější protivníky. Není nad pořádnou výzvu!

Call of Duty: Modern Warfare 2 (PC)

League of Legends je tedy po skoro všech směrech velmi vydařená hra, nabízející rozsáhlý systém talentů, run, postav a schopností, ale zachovávající jednoduchost ovládání a boje samotného. Těmi dvěmi hodinkami stahování určitě nic neztratíte, spíše naopak. Dostanete se do světa, kam se rádi každý páteční večer vydáte se svými kamarády, aby jste to natřeli dotěrným polákům a němcům od vedle. Agraelus vám přeje hodně zdaru!