Přírodní kosmetika CannadermKosmetika je součástí lidstva už delší dobu, s v poslední době však začíná být velmi populární přírodní kosmetika. Jak už název napovídá, jedná se o čistě přírodní kosmetické prostředky bez jakýchkoliv chemických složek. Jedná se o rostlinné složky obsahující mnoho přírodních vitamínů, antioxidantů, hydratačních a jim podobných látek. Stejně jako u biopotravin musí být každý přírodní kosmetický přípravek označen vlastním certifikátem, v tomto případě se jedná o CPK nebo CPK bio.

Stejně jako téměř vše má i přírodní kosmetika své nevýhody. Pokud samozřejmě pomineme její cenu, která je oproti klasické „chemické“ kosmetice o něco vyšší, mohou se některým spotřebitelům zdát výrobky poněkud zapáchající, nebo si také mohou stěžovat na pomalé působení zakoupených přípravků. Všechna tato rizika s sebou přírodní kosmetika přináší, kompenzuje to však delší trvanlivost produktů. Stejným problémem klasické a přírodní kosmetiky jsou také občasné alergické reakce na některou surovinu využitou při přípravě výrobku.

Jednou z prvních firem, kterou byla na český trh dodávána přírodní kosmetika, je firma Cannaderm. Již od počátku distribuovala firma Cannaderm na českém trhu přípravky obsahující výtažky z konopného oleje a v současné době již nabízí obrovské množství čistě přírodních doplňků stravy, potravin či kosmetických produktů. Stejně jako i jiné přípravky, jsou i přípravky firmy Cannaderm vytvořeny dle pravidel, podle kterých vzniká přírodní kosmetika.

Firma Cannaderm tak zajišťuje prostředky nejen pro dospělé, ale také mnoho přípravků pro kompletní ochranu dětské pokožky. Hlavní ingrediencí společnosti Cannaderm je konopný olej lisovaný za studena v ochranné atmosféře, která současně obsahuje mnoho bioaktivních látek s pozitivními účinky na naše zdraví. Tato česká firma dodává své kosmetické přípravky do mnoha českých i zahraničních kosmetických salónů, kde si výrobky přírodní kosmetika od firmy Cannaderm velmi chválena.