Fotbalové dresyTop 20 dresů, které nás zaujali

Název tohoto článku není přímo úměrný obsahu. Dostal sem za úkol napsat článek na téma fotbalové dresy. Dlouho sem si lámal hlavu jak to vymyslím a najednou sem dostal skvělý nápad ! V hlavě mi utkla myšlenka, že nebudu muset zdlouhavé hodiny hledat dresy všech klubů s různých zemí světa a proto sem se rozhodl, že vyberu reprezentační týmy,které jsou v žebříčku FIFA v první dvacítce. Bohužel jak již asi víte Česká ani Slovenská republika v tomto žebříčku není. Češi se nacházejí na 47.místě a Slováci na 27.místě je to hrozné Česko, které kdysi bylo i na druhém místě tohoto žebříčku, až sedmačtyřicáté ? Slovensko se naopak mírně zvedlo, ale nepostup na Euro 2012 znamená, že na té příčce dlouho nebudou naopak Češi by mohly stoupat v žebříčku nahoru. Bude se hodnotit celkový dojem z dresu a to jak vypadá při samotné hře.

 

Dres mistrů světa se mi docela líbí . Sponzor Adidas uprostřed dresu se krásně hodí mezi Španělský znak a FIFA logo. Rukávy se mi příliš nelíbí, ale límec je velmi kvalitně zpracován. Dojem při hře není s dresu až takový a myslím si, že na prvenství v této disciplíně Španělsko nedosáhne.

Celkové hodnocení dresu 7,2

Dres Nizozemsko domácí 2010-2012

   Nizozemský dres není nijak komplikovaný. Vidlice od Nike vedle ní logo, ale celkový pohled při hře to dělá neskutečný ! Když hraje Nizozemsko a nedaří se mu každý se rád podívá na jejich Orange dresy.

Celkové hodnocení dresu 8,4

   Německý dres není ničím výrazný. Hodně se mi líbí proužek v německých barvách na hrudi s německou orlicí. Sponzor Adidas se tam tentokrát podle mého moc nehodí. Dres není nějak extra krásný, ale ošklivý také ne. Nevýhodou u bílé barvy je, že hráči po deseti minutách nemají bílý dres nýbrž hnědý.

Celkové hodnocení dresu 7,5

   Kanárci jsou známí fotbalisté. Proto se jim také přezdívá Brazilská Samba. Dokáží se svým sokem dotančit svými kličkami až za brankovou čáru. Dres je klasicky žlutý a opravdu se mi líbí zepředu vypadá nádherně všechno k sobě dokonale ladí. Brazilskému dresu nelze co vytknout, každý reprezentant je v něm fešák ! Jediná chybička je, že záda jdou kromě čísla a jmenovky prázdnější.

Celkové hodnocení dresu 9,1

   Uruguayský dres je zvláštní. Modrá barva je taková vybledlá a celkový dojem mi kazí Puma, která je na rukávu a i na prsou. Uruguayci by mi udělali větší radost, kdyby opakovali senzaci jako čtvrté místo na Mistrovství světa ! Forlán, Suaréz to má zvuk !

Celkové hodnocení dresu: 6,3

   Anglie je známá jako kolébka fotbalu, ale její dres je už rutinou. Již nějaký ten rok je sponzorem Umbro a Anglie a bílá barva už si na sebe zvykly. Červená variace dresu vypadá někdy i směšně také se říkávalo, že Angličané se spálily. Myslím, že bílá variace dresu je hezčí než ta červená, ale nic extra to nebude.

Celkové hodnocení dresu 6,8

Dres Itálie domácí 2010-2012

Klasická modrá Itálie. Itálii se v současné době v kopané příliš nedaří. Od roku 2006 nezaznamenala žádný výrazný úspěch její dres je podobný tomu s Uruguaye má dokonce i stejného sponzora. Italský dres má hezčí barvu a více s mi líbí proužky na rukávu a italský znak.

Celkové hodnocení dresu 7,2

   Řecko uspělo na Euru a to je v žebříčku stále drží na vrcholu. Jejich dres není nějak extra pohledný. Je prostě takový nemastný, neslaný při porovnání s anglickým tento dres nesahá tomu anglickému ani po kotníky.

Celkové hodnocení dresu 5,7

No nezlobte se na nás, ale portugalský dres to je pastva pro oči ! Nádhera, úžasnej dres oči bych na něm mohl vykoukat, skvělá kombinace. Uvažoval sem i o desítce jenže brankářský dres má pár těch chybiček.

Celkové hodnocení dresu 9,7

Tak tento dres je zase hodně podobný dresu Řeků nebo Uruguaye. Co si budeme nalhávat reprezentace Riquelmeho a Messiho má na mnohem větší úspěchy. Měla by na to být v nejlepší pětce jenže hráčům se daří více v klubu než v reprezentaci což je pro argentinský potenciál škoda. Dres není přeplácaný, ale také to není nic extra ani extravagantního.

Celkové hodnocení dresu 7,1

  Reprezentace Dánska je pro nás ještě taková nevyzpytatelná nepředvádí nějaké extra výkony, ale na každý turnaj se většinou kvalifikuje a to je drží nahoře. Dres se mi moc nelíbí je to zase taková ta klasika a docela i v tomto případě nuda.

Celkové hodnocení dresu 6,5

Ovšem todle je kousek. Chorvatský dres se mi moc líbí je krásně barevný. Rukávy jsou skvělé. Na můj vkus možná trošku moc kostiček. Chorvati hrají pěknou kopanou a i jejich liga v čel s Hajdukem Split skvěle roste. Myslím si, že je to jeden z nejhezčích dresů ovšem úplně nejhezčí zase ne.

Celkové hodnocení dresu 7,9

Co si budeme nalhávat sportem číslo jedna je v Rusku hokej a tamní KHL .Rusko má bílý dres to asi proto, že je u nich pořád zima. Rusko táhne Andrej Aršavin a spol… Na Euru předváděli pěknou podívanou a jejich dres patří k jejich zemi.Nic mu nevytýkám, ale nic famózního na něm také nevidím.

Celkové hodnocení dresu 7,0

Další země, která žije hokejem. Reprezentace ve které hraje napřiklad dlouhán Ibrahimovič. Dres se mi líbí myslím si, že je nadprůměrný a je i bez sponzora. Málokterý dres není zalepený reklamou a k tomu přihlížím ve výsledné známce.

Celkové hodnocení dresu 7,4

Země dobrého vína s kohoutem ve znaku. Zidaneho éra už dávno skončila a Francie se trápí. Ovšem její dres je na tom v podstatě o mnoho lépe ! Krásné barevné sladění a Adidas sponzor na hrudi. Možná je tu přeproužkováno.

Celkové hodnocení dresu 8,2

  Chilský dres je velmi podobný dresu Švýcarska akčkoliv je to úplně jiný světový kontinent. Dres působí velmi sympaticky a to jak domácí tak i hostí. Hodně podobný dres má také Norsko. Sponzorem Chile je světoznámá značka Puma. Tento dres patří do sbírky těch povedenějších.

Celkové hodnocení dresu 8,0

Japonsko - dres fotbalový - 2008-09, venkovní, krátký rukáv

   Japonsko je hrdý národ a má také své hrdé reprezentanty, kteří hrdě hrají ve svém národním dresu jehož sponzorem je celosvětově uznávaná firma Adidas. Jak již je u Adidasu známo dres má tři proužky….

Celkové hodnocení dresu 7,1

Toto je úžasný dres moc se mi líbí stejně jako švýcarský fotbal. Baselský Alexander Frei, který je na fotce výše je skvělý útočník a dres mu padne jako ulitý. Výrobcem tohoto dresu je společnost Puma a myslím, že až na nějaké menší detaily je dres velmi pěkný.

Celkové hodnocení dresu 8,4

Oranžový dres, který vyrobil Puma má na sobě fotbalový útočník patřící klubu Chelsea asi dobře víte, že se jedná o fotbalistu Pobřežní Slonoviny Didiera Drogbu.Dres je pěkně sladěný. Vadí mi, že ta Puma tam je snad dvacetkrát je to tam s ní hrozně přeplácané… Nizozemsko má hezčí dres, ale toto není nejhorší.

Celkové hodnocení dresu 7,4

Austrálie - dres fotbalový - 2010-11, Mistrovství světa, Cahill, číslo 4, žlutý, domácí, krátký rukáv

Nový dres Austrálie je docela pěkný nemyslíte ? Dres, který vyrábí firma Nike patří dvacátému týmu na světě tedy Austrálii. Pěkná kombinace žluté a zelené barvy vytváří pěkný kontras. Nevím co bych zkritizoval. Ke klokanům se tento dres hodí.

Celkové hodnocení dresu: 8,3

Doufám, že se vám článek líbil dal sem si záležet na to, aby měl kvalitu a nyní to hlavní co vás bude zajímat a to vyhodnocení

 

1.místo Portugalsko 9,7 bodů

2.místo Brazílie 9,1 bodů

3.místo Nizozemsko 8,4 bodů

4.místo Švýcarsko 8,4 bodů

5.místo Austrálie 8,3 bodů

6.místo Francie 8,2 bodů

7.místo Chile 8,0 bodů

8.místo Chorvatsko 7,9 bodů

9.místo Německo 7,5 bodů

10-11.místo Pobřežní Slonoviny 7,4 bodů

10-11.místo Švédsko 7,4 bodů

12-13.místo Španělsko 7,2 bodů

12-13.místo Itálie 7,2 bodů

14-15.místo Japonsko 7,1 bodů

14-15.místo Argentina 7,1 bodů

16.místo Rusko 7,0 bodů

17.místo Anglie 6,8 bodů

18.místo Dánsko 6,5 bodů

19.místo Uruguay 6,3 bodů

20.místo Řecko 5,7 bodů
Autor: Michal Prachař