FotbalCo je to fotbal ?

Fotbal je míčová hra je převzatá z anglického foot=noha a ball=míč . Je to nejpopulárnější týmová hra na světě, která je jedním z nejstarších týmových sportů. Sport jako takový provozuje hrozně moc fotbalistů, ale všichni si musí uvědomit, že absolutního vrcholu lze dosáhnout pouze každodenní dřinou. Fotbalisté typu Ronalda nebo Messiho také nedostali nic zadarmo. V současném fotbalovém trendu nemá jednotlivec sám o sobě žádný smysl. Současná hra se hraje hlavně kombinačně jak to ukazuje nejlepší klub světa Barcelona. Ve fotbale hraje na hřišti celkem dvaadvacet chlapů na každé straně nezáleží na tom jestli jste černej nebo bílej hlavním cílem této hry je dopravit míč do soupeřovi brány, kdo toto udělá víckrát zvítězí (pokud nejde o pohárová utkání, kde můžou rozhodnout např. obdržené branky na domácí půdě…) . Hra se hraje nohama pouze brankář může na svém vymezeném území hrát rukou. Myslím si, že fotbal každý zná a proto bychom se mohli kouknout na jeho nejslavnější představitele 21.století.

Zinedine Zidane

Bývalý slavný fotbalista hrající ve středu zálohy. Zidane nosil na dresu číslo 10 narodil se 23.června 1972 v Marseille k dnešnímu dni mu je devětatřicet let. Svou aktivní kariéru ukončil roku 2006 po nevydařeném Mistrovství světa, ale mi si připomeneme jeho nejslavnější šlépěje. Zidane neměl vůbec lehký život narodil se jako páté dítě alžírským přistěhovalcům žil na chudinském předměstí.Jeho život se proměnil v pohádku a to jenom proto, protože na sobě makal a hrál týmovou hru postupem času se probojoval až do Realu Madrid za který nastřílel devětatřicet branek. Velkou ikonou byl i v Juventusu Turín, kde byl veliká ikona. Proč o něm píšu do téma fotbal ? Protože je to ctihodný hráč a jen ten, kdo bude bojovat se svým osudem může vyhrát jako on. Z chudého alžírského fotbalisty se může stát nejlepší hráč světa jakožto i s nejlepšího hráče světa se bez tvrdé dřiny a pokory k mužstvu může stát bezdomovec. Zidaneho úspěchy jsou skoro nesčetné je to mistr Světa, mistr Evropy, držitel Zlatého míče, trojnásobně zvolený nejlepší hráč světa, dvojnásobný vítěz Italské ligy, vítěz španělské ligy, dvojnásobný vítěz Interkontinentálního poháru, dvojnásobný vítěz Evropského poháru, Vítěz španělského poháru a vítěz Italského superpoháru. Myslím, že na to , aby se opsal celý jeho život by ani kniha nestačila. Je to můj velikánský idol a vyprovokování od nějakého primitivního italského obránce jako je Materazzi není na jeho úspěchu vůbec poznat.

Zidaneho slavná hlavička

Fotbal závisí na několika věcech :

  • Aktuální zdravotní stav
  • Aktuální forma
  • Týmová spolupráce
  • Fyzická zdatnost
  • Odolnost
  • Umění s balonem
  • Rychlost a vytrvalost
  • Chtíč se zlepšovat

Jedním z nejlepších českých fotbalistů historie bez diskuzí Pavel Nedvěd.

 

Pavel Nedvěd

Pája je stejný ročník narození jako Zidane. Je to bývalý český fotbalový záložník, který se proslavil hlavně jako hráč Juventusu Turín. Dvě sezony odehrál vedle uznávané modly všech Madridských fanoušků za Juventus Turín. Méďa jak se mu přezdívá měl excelentní střelu z dálky a patřil k málo českým fotbalistům, kteří dostali Zlatý míč. Pája vyhrál dvakrát Gambrinus ligu je vykovanej na Letný za kterou odehrála necelou stovku zápasů a vstřelil třiadvacet ligových branek a to je na záložníka sakra dost ! A jak čas letěl tak si Páju vyhlídlo slavné Lazio Řím. No co si budeme nalhávat až tak známé zase není, ale je v Serii A a po Evropě je dobře známé. Pavlík zde dal třiatřicet branek ve 137 zápasech. V Itálii to byl již proslulý hráč a také jeden z nejlepších hráčů Světa. Netrvalo dlouho a přišel přestup do Juventusu Turín. Pavel se stal miláčkem fanoušků a to s velkým M ! Zbožnují ho fanoušci a fanynky ze všech koutů země až do dnes v Juve jak se italskému velkoklubu přezdívá odehrál 217 zápasů ve kterých vstřelil neuvěřitelných pětačtyčicet branek. Modla českého publika měla i pestrou reprezentační kariéru za Česko odehrál Pája skoro stovku zápasů a vstřelil osmnáct branek. Choval se jako hrdý vlastenec ♥ S Laziem vyhrál pohár vítězů. Skončil na druhém místě v Poháru Uefa. S Juve v roce 2003 získal stříbro z nejprestižnější soutěže na světě Ligy mistrů, kterou si i přesto, že se má psát s malým l nedovolím tak napsat. A stříbro a bronz z Eura to vše korunuje. Pavel Nedvěd je prostě legenda !

Zkuste si někdy zajít začutat na hřiště nebo si jít zasportovat, když do toho dáte všechno máte teoretickou šanci, že se vám to povede a v budoucnu se tím budete moci živit. Myslím, že by nebylo od věci si připomenout také naše novodobé úspěchy.

Mistrovství Evropy 2004

Na tento vrcholový turnaj se přihlásilo pouze padesát reprezentací ta naše byla tou, které se podařilo dostat se až sem. Česká reprezentace zahájila hru s Lotyšskem, které porazila 2:1 . Druhý skupinový zápas Češi prohrávali 0:2 proti Nizozemsku ovšem opět dokázali, že my jsme Češi a otočili match na 3:2 pro nás. Zápas byl považován za nejlepší na turnaji a také, že byl. Nikdy nezapomenu na ten zápas… Už jsme měli jistý postup ze skupiny, ale i přesto jsme dokázali v obměněné sestavě porazit Německo 2:1 ! Ve čtvrtfinále jsme smetli Dány 3:0 to samé se očekávalo i od semifinále s Řeckem jenže zadlužené Řecko díky stříbrnému gólu zvítězilo. Atak nám zbylo pouze třetí místo a bronzové medaile. Bary se stal nelepším střelcem a odjížděli jsme spokojeně domů. Krásně jsme to tomu Světu natřeli !

V současné době vás může motivovat

, která hraje v současné době nejprestižnější soutěž na Světě ! Sice už nepostoupí, ale předvádí krásnou podívanou na kterou já jako český fotbalový fanoušek sem velmi pyšný. Pokud se poštěstí můžeme se těšit na vyřazovací část Evropského poháru.

Doufám, že vás článek a naše úspěchy trošku nabudily což bylo mým cílem. Přidal sem tam i Zidana, protože je to hodně inspirativní člověk. Češi byly kdysi úspěšní sice to nebývá pravidlem, ale věřím, že nyní rozkvétá ére české kopané. Byla pro mě čest psát tento článek a doufám, že si zvýšíte své tréninkové dávky !

Autor článku : Michal Prachař