Fallout 1Ano, jde o poměrně dosti starou hru, avšak je to výtvor, který se mnohým hráčům zapsal do srdcí a dokonce i v dnešní době, kdy rpg hry jsou trochu jiného kalibru (především po stránce grafické), si ho řada hráčů ráda zahraje.

Fallout 1Naše hra od firmy Interplay, se odehrává v daleké budoucnosti, kolem 22. století, na území dnešní Ameriky, která propadla paranoidní představě o obecném jaderném ohrožení (ikdyž bylo již dávno minulostí z 20. století) a začala po celé zemi budovat protiatomové kryty (vaulty). Během několika desetiletí jich po celé Americe bylo postaveno několik desítek, do každého se vešlo přibližně tisíc lidí a poskytovaly maximální ochranu v těch nejhorších letech po jaderné katastrofě.Bohužel se výplody strachu staly skutečností a celý svět byl jaderně vybombardován. Nikdo však neví kvůli čemu to všechno začalo.V průběhu let po této hrozné katastrofě, se v jednom z mnoha vaultů rozbil filtr pitné vody a zároveň nastal čas, aby lidé otevřeli oči novému světu. Světu který skrývá mnoho tajemství a možných nebezpečí, a tak nastal čas vybrat dobrovolníka. Hádejte kdopak jím asi bude :)

Než začnete s hraním této vynikající rpg hry, tak bych chtěl upozornit na věci a stvoření, se kterými se během své velké poutě určitě setkáte.Prostředí, kde hrdina otevře své oči po tom, co za ním správce vaultu uzavře velké protiatomové dveře, je mrtvé. Kolem se vyskyjí pahýly uhynulých stromů a rostlin, kostry zvířat, ruiny zničených měst a hromady prachu. Ale co na první pohled může působit pustě, nemusí být vždy skutečná pravda. V tomto světě se nachází mnoho mutací dnešních živočichů.Od přerostlých mravenců a krys, po ohromné nebezpečné křížence jako je např. Deathclaw (párač). Také brzy zjistíte, že nejste jediný člověk v okolí a narazíte jak na bandity využívající chaosu, tak na vystrašené obyvatele nových měst, které spíše připomínají skládku, jelikož jsou vybudovány ze všeho, co se našlo v pustině.

A nyní k hratelnosti…

Hra Fallout 1Rpg hry mají na počátku dobrodružství, často možnost, si nastavit hrdinovy staty (síla,odolnost…) a Fallout není vyjímkou. Kromě těchto základních charakterových rysů máte navíc i talenty, což je taková vychytávka, např. bude váš hrdina ,,mrňous“ a díky tomu bude reagovat v boji rychleji než ostatní. Co se týče boje, tak Fallout má unikátní systém míření, kdy můžete protivníka trefit přibližně do deseti míst na těle a každé místo, má jiný kritický efekt. Dám příklad – pokud trefíte kriticky nepřítele do hlavy, tak ho můžete omráčit a obrat ho o všechny věci, a nebo ho třeba i zabít na jednu ránu (nehledě na jeho životní energii), když jste opravdu dobří. Dále se v pustině pohybujete pomocí mapy, kde vy představujete jakousi pohybující se tečku, která cestuje z místa na místo ke kulatym objektům, což jsou města a mezitím se setkáváte s náhodným nebezpečím. Tím jsou skupinky lidí a různých mutací tvorů. Zde můžete získat zkušenosti a mnoho zajímavých, užitečných věcí. Jinak jestli byste si rádi zahráli na boha a vyzkoušet na Fallout 1 cheaty, tak vás musim bohužel zklamat, protože krom tipů a zajímavostí nic takového na tuto hru neexistuje.

Závěrem bych chtěl říct, že Fallout 1 by neměl být přehlížen a každý hráč, který hraje rád rpg hry by ho měl určitě zkusit. Opravdu vřele doporučuji :)