BOJUJTE SE SLUNEČNÍMI PAPRSKY POMOCÍ KVALITNÍ PLEŤOVÉ KOSMETIKYV letním období, kdy je krásné slunečné počasí a venku trávíme spoustu času, je potřeba chránit pleť kvalitní pleťovou kosmetikou a dostatečně ji hydratovat. Pokud tuto péči zanedbáte, odvděčí se vám za to vráskami, ztrátou pružnosti, ale také nevzhlednými pigmentovými skvrnami. V tomto období bychom tedy měli odložit běžné denní krémy a nahradit je speciální pleťovou kosmetikou, která zajistí výbornou ochranu před sluncem.

Pleť bychom měli začít připravovat na léto již na jaře. V této době je unavená po zimě, kdy byla vystavená mrazům a ledovému větru. Nejprve bychom měli peelingem odstranit odumřelé buňky a poté se věnovat hlavně silné hydrataci pleti. Na běžný den bychom měli používat hydratační krémy, které by měly mít v létě alespoň ochranný faktor UV 8. Pokud se ale chystáme slunit, musíme použít speciální opalovací krém se silným UV faktorem.

Základem je kvalitní pleťová kosmetika

Základním pravidlem, které je často zanedbávané, je použití opalovacího krému minimálně půl hodiny před tím, než se jdeme slunit. Krém musí mít čas na to, aby se vstřebal a začal působit. Neměli bychom také zapomínat na dostatek vody. Prospívá naší pleti a stejně jako hydratační krémy hydratují pleť zvenčí, voda ji hydratuje zevnitř. Výbornou nabídku pleťové kosmetiky najdete na stránkách parfums.cz, kde je obrovské množství produktů, kterými je možné se bránit před negativním vlivem slunečních paprsků. Jedním z nich jsou hydratační a zklidňující masky, které zmírňují pocity pálení a pnutí při prvních známkách dehydratace. Aplikují se 2x týdně na obličej i krk v silné vrstvě.

Jak se bránit vzniku pigmentových skvrn

Se zvětšující se ozonovou dírou na zemský povrch proniká stále silnější UV záření. Které vysušuje naši pleť a zapříčiňuje tvorbu pigmentových skvrn. Používání kvalitní pleťové kosmetiky by mělo zabránit těmto projevům. Samozřejmostí by mělo být používání krémů s vysokým UV filtrem. Dobrou volbou jsou také make upy s UV filtry. Neopomíjejte to, že UV záření je již tak silné, že proniká i oknem do kanceláře či přes sklo do auta. Pozor byste měli dávat na parfémy, které na kůži vyvolávají pigmentovou reakci. Některé pigmentové skvrny vznikají působením hormonů třeba v těhotenství nebo používáním hormonální antikoncepce. Obvykle samy zmizí např. po porodu nebo po vysazení antikoncepce.

Co dokáže pleťová kosmetika s pigmentovými skvrnami?

Speciální pleťová kosmetika obsahující kyselinu diovou, prodávaná pod názvem depigmentační krémy, obsahuje ochranné UVA filtry a snižují tvorbu melaninu v pokožce. Mají vynikající výsledky, ale musíte je používat pravidelně po dlouhou dobu. Většinou obsahují také vysoký UV faktor z důvodu předcházení vzniku nových pigmentových skvrn.

Pár zásad na konec…

  • Krémy nanášejte půl hodiny před začátkem slunění
  • Po každém koupání je potřeba obnovit ochranu naneseným krémem
  • Vyhýbejte se mezi 11 až 15 hodinou sluníčku, v této době je nejsilnější UVA/UVB záření
  • Nezapomínejte po celodenním slunění na osprchování a další speciální tělovou a pleťovou kosmetiku. Jedná se o výživné pleťové masky, různá denní i noční séra a krémy a mléka po opalování., které navrací pleti ztracenou hydrataci, obnoví její pružnost a svěží vzhled :)