Pití a bylinné čaje obecně
Voda je nepostradatelná část lidského organismu podobně jako vzduch / kyslík. Vědci, lékaři, kteří se zabývali studiem lidského těla doporučují vypít denně přibližně 2 litry vody. Neznamená to asi že by bylo třeba každý den množství odměřit a bezpodmínečně vypít toto množství. Každý jsme jinak velký, jsme v jiném prostředí s rozdílnou teplotou, námahou a jiným prostředím v těle. Klasické pití, možná jedno z nejstarších je bylinný čaj – výluh rostlin ve vodě. Ovšem je pravda, že u některých levných čajů granulovaných a nebo umělých té rostlinné hmoty příliš není. Dále lidé pijí různé ochucené vody, slazené vody a nebo alkoholické nápoje. V české republice je to například Pivo a v Rusku je hodně oblíbená vodka. Alkoholické nápoje a slazené nápoje by však neměly nahrazovat klasickou vodu a nebo čaj.
Čaje vytváříme pravděpodobně s chutí, kterou máme nejradši a také podle toho jak je rychlá příprava čaje. Ne každý má čas na složitou proceduru přípravy, výluhu např. sypaného čaje. Avšak pokud je zachován správný postup, nemusí být příprava bylinného čaje sypaného tak zdlouhavá. Typ čaje vybíráme také podle toho co pijí lidé v naší společnosti. Čaje dále mohou být ochuceny například citronem, cukrem, medem a nebo dalšími podobnými i jinými přísadami. Jestliže nás čeká výdej energie, je možné čaj přisladit medem, je známo, že cukr obsahuje glukózu a fruktózu, jež jsou důležité látky, které tělu přinášejí energii. Možná znáte hroznový cukr v kterém je mnoho fruktózy.
Bylinné čaje je možné kupovat v každém obchodě, supermarketu, eshopu a nebo je možné si byliny nasbírat na přiměřeně čistém místě. Pro přípravu zdravého bylinného čaje se hodí například kopřivy, máta, meduňka, řebříček, přeslička, lipové květy, šalvěj a mnohé další. Možná zjistíte že vám čaj roste na zahradě. Byliny obsahují důležité látky, které tělo potřebuje.