Jak optimalizovat stránky pro vyhledávače – základy SEO
Pravděpodobně jste tento článek našli protože se zajímáte o to, jak upravit své internetové stránky tak, aby je lépe našli lidé když hledají ve vyhledávačích jako je Seznam.cz a Google.cz. Zde tedy najdete pár rad od člověka, který se o SEO zajímá nějaký ten rok.
Při vymýšlení/psaní veškerých textů Vašich stránek jako jsou
– adresy odkazů
– názvy položek menu
– titulky
– mezititulky
– popisy obrázků
mějte na mysli vašeho zákazníka, které fráze zadává do vyhledávače (Google. Seznam)? Tyto fráze můžete v rozumném množství využít. Neměly by být na úkor srozumitelnosti článku.
—
Dalším prvkem SEO optimalizace je zajištění vzájemné provázanosti stránek odkazy. Stránky by měly být tématicky strukturované a vzájemně provázané odkazy tak, aby čtenář mohl procházet ze stránky na stránku a zjišťovat do detailu co ho zajímá.
Pokud máte stránku se stovkami podstránek je vhodné aby byla součástí stránky takzvaná sitemapa. Sitemapa je soubor obsahující seznam všech podstránek vašeho webu. Díky tomu může vyhledávač jako je Google lépe najít všechny podstránky. Sitemapu je pak vhodné odeslat Googlu pomocí nástroje Google Webmaster Tools.
—
Stránka by měla být vyrobena tak, aby načítala co nejméně obrazových prvků, a obrázky by měly být optimalizovány/komprimovány na nejnižší možnou velikost při zachování dostačující kvality. Obvykle mívají dobře komprimované obrázky středních rozměrů velikost do 100 kilobajtů. Doporučení ohledně technických úprav na webu může poskytnout webpagetest.org. Pokud byste potřebovali s tímto za finanční odměnu pomoci, můžete mě kontaktovat.
—
Dosud jsem psal pouze o optimalizaci stránek samotných. Druhá, možná ještě více důležitá strana optimalizace pro vyhledávače (SEO) je to, aby na vaší stránku vedly odkazy z jiných, cizích stránek. Zde je potřeba varovat před snahou získat tzv. zpětné odkazy v co největším množství jelikož by Google mohl takovou snahu považovat za pokus o manipulaci hodnocení stránky ve výsledcích hledání Googlu (Google hodnotí stránky nejen podle obsahu ale také kvůli počtu a kvalitě zpětných odkazů, které na danou stránku míří – je to ukazatel jak je stránka populární/užitečná). Linkbuilding/budování zpětných odkazů musí být užitečný, tématický, nemělo by jít o zaplevelování komentářů pod články a diskuzních fór příspěvky které vypadají jeden jako druhý, nebo obsahují stále stejný odkaz apod. Dalším příkladem nebezpečného linkbuildingu může být výměna odkazů jeden majitel stránky s druhým majitleem si vzájemně dají odkazy. Koupě odkazů kdy odkaz je umístěn do paty stránek mezi další hromadu odkazů apod.
Tyto fráze a slova uvádějte všude v textech kde to je možné —- dostai zavadejici pojem… Nesmime zapomenout na vzajemnou hierarchii klicovych slov jez optimalizujeme, proto neni dobre urcite prepalit a naopakk… cili proto bych nedoporucoval se bezhlave ridit touto radou, ramcove ano, ale ma to mnohem sirsi okolnosti…
Dobrý Den!
Na vašem webu píšete že jste odborník na zpětné odkazy.Docela bych s tímto tématem potřeboval poradit?Nemohu si dovolit investovat velké peníze třeba na backlinks Genius.Potřeboval bych něco levného a učinného.A hlavně bych potřeboval zpětné odkazy na české a slovenské servery.Aby moje stránky byly v popředí českých a slovenských vyhledávačů.Klíčová slova i popis webu už jsem udělal.Jenom nevím jak to funguje z těmi zpětnými odkazy.
Děkuji
Poradím jednou neinvestuj, ale poskoč tam sám.
dej tomu 2-3 hoďky denně a vkládej odkazy na tvoje stránky kde to jen jde.
http://www.autodoleva-prokes.cz
Dávat odkazy kamkoliv mi přijde trochu nebezpečné, jelikož Google detekuje pokusy o umělý linkbuilding a asi to i penalizuje (horším hodnocením stránky ve výsledcích hledání).
Pokud dáte odkaz z atributem nofollow pak by to nemělo mít vliv na hodnocení stárnky googlem, pouze přitáhnete návštěvnost když lidi najdou váš odkaz a kliknou na něj.