Zpětné odkazy (e-shop)Hodně se o tom mluví, píše, ale co to ve skutečnosti jsou zpětné odkazy a jak takové kvalitní odkazy získat? Odpověď na tuto otázku najdete v následujících řádcích.

Backlinks aneb Zpětné odkazy

Jako zpětné odkazy (backlinks) se označují všechny odkazy, které míří na danou stránku, z jiné webové stránky. Pokud budeme mít na mysli pouze zpětné odkazy z jiných webových prezentací, pak je jejich základní funkcí především přivádět na náš web nové návštěvníky. Zpětný odkaz tak zvišuje viditelnost našeho webu.

Zpětné odkazy a SEO optimalizace

Zpětný odkaz je také důležitou součástí SEO optimalizace (optimalizace pro vyhledávače), vyhledávače podle jejich kvality a počtu posuzují kvalitu a relevanci cílové stránky vzhledem k položeným dotazům (tzv. odkazová popularita). Např. míří-li na některý web 100 odkazů s textem „ prodej “ je velmi pravděpodobné, že je tato stránka mnohem více zaměřená na prodej, než stránka bez jediného zpětného odkazu.

Kromě samotného textového obsahu se zpětnými odkazy však záleží i na mnoha dalších vlastnostech, např. na jeho stáří, umístění na dané stránce, Pageranku dané stránky, počtu dalších odkazů na dané stránce, celkové kvalitě stránky, jejím tématu atd. Souhrn všech těchto vlastností pak tvoří tzv. off-page faktory.

Je dobré si uvědomit, že mezi zpětné odkazy se započítávají také odkazy umístěné ve stejné webové prezentaci (interní zpětné odkazy). Je tedy užitečné si důkladně promyslet informační architekturu webu a jednotlivé stránky správně propojit odkazy. Mezi další časté způsoby získávání zpětných odkazů, pak patří registrace do katalogů, výměna odkazů, nákup placených odkazů a jako velmi efektivní nástroj se začíná používat umístění zpětných odkazů v textu (PR články).

Kde získat kvalitní zpětné odkazy?

Pokud chcete opravdu uspět při svém online podnikání a dostat se na přední příčky ve vyhledávačích, doporučujeme využít služeb profesionálů, mezi které patří rozhodně internetový obchodu se SEO produkty, kde můžete kvalitní zpětné odkazy nejen zakoupit, ale získáte i mnoho dalších užitečných informací týkajících se SEO optimalizace. Vstoupit na internetové stránky tohoto jedinečného internetového obchodu můžete zde.