Žádné slitování s nespavostí, zaútočte bylinkami

Problémy se spánkem patří k nepříjemným fenoménům naší doby. Máme pracovního stresu a osobních potíží víc než kdy dřív, což se negativně podepisuje na fungování našeho organismu. Pomoci by mohlo ohlédnutí zpět, alespoň co se léčby týče.

Na trhu je v současnosti spousta možností, jak si pomocí léků užít poklidné hodiny v peřinách. S chemickými látkami se ale pojí celá řada nežádoucích účinků a svádí při dlouhodobějším užívání k návykovosti. K mnohem zdravější alternativě patří přírodní přípravky.

Klinické testy American Academy of Sleep Medicine údajně prokázaly, že bylinné čaje nemají na usnutí výrazný účinek. Může jít výhradně o placebo efekt. I kdyby osvědčené recepty našich babiček ale fungovaly na základě vlastního přesvědčení pacienta, výsledek by byl pořád pozitivní.

Stále proto doporučujeme mezi první pokusy, jak si zlepšit spánek, zařadit rostliny, které se odedávna používají v lidovém léčitelství. První volbou by měl být kozlík lékařský. Říká se mu též baldrián nebo kočičí kořen. Jde o trvalku, která disponuje uklidňujícími a uvolňujícími účinky. Vhodná je také při zvýšeném stresu, jelikož vrací organismu přirozenou rovnováhu.

Skvěle chutnající čaj na podporu jasných snů a zdravého odpočinku si připravte z několika lístků meduňky. Používala se již ve středověku, jelikož obsahuje silici, která zabírá při stavech úzkosti. Kvalitní čajovou směs můžete dotvořit trochou levandule a mateřídoušky.

Často se využívá také chmel otáčivý, jehož vysoké procento hořčin uklidňuje stavy nervozity a vyvolává spánek. Pakliže by však bylinky nezabraly, není potřeba se strachovat. Úspěšným řešením je totiž v mnoha případech jednoduchá výměna prostředí, kde chceme nabrat kýženou energii. Pro aktuální trendy v oblasti postelových produktů navštivte stránky www.davlen.cz.