Výběr podlahyPodlahy tvoří v každé domácnosti nejen praktickou, ale také estetickou úlohu. Proto je velmi důležitá správná volba materiálu, což příznivě ovlivňuje celkový pocit z interiéru a celkově výrazně zvýší obývací komfort. V dnešní době již můžeme vybírat nejen mezi špičkovými materiály, ale i mezi zcela novými a netradičními krytinami, které jistě uspokojí i ty nejnáročnější. Vlastnosti podlahy se pak liší podle použitého materiálu a na některé druhy těchto materiálů se podíváme v následujících řádcích.

Mezi nejčastěji používané a na druhou stranu finančně náročnější materiály patří dřevěné podlahy, jejichž cena se odvíjí především podle použitého druhu dřeva. Dřevěné podlahy patří mezi velice dobré tepelné i zvukové izolanty s jejich odolností vůči vlhku je to však horší a vyžadují tak pravidelnou údržbu.

Podobně na tom jsou i laminátové podlahy, kterým jistě vlhkem neprospějete, svými vlastnostmi pak hodně připomínají dřevěné podlahy. Na druhou stranu pokud se rozhodujete spíše podle ceny, mohou být pro Vás právě laminátové podlahy tou správnou volbou. Laminátové podlahy jsou vhodnou podlahovou krytinou především pro více zatěžované místnosti, jako jsou kuchyně, chodba apod.

Opomenout nelze ani PVC podlahy, které mají sice nižší životnost, než výše uvedené druhy, na druhou stranu díky syntetickým materiálům, které se používají pro výrobu PVC podlahy, jsou velmi odolné vůči vlhkosti a nárazům. Díky těmto vlastnostem je v hojné míře využívají rodiny, kde jsou malé děti.

Nejmodernějším typem PVC podlahy na našem i světovém trhu se v posledních 3 letech stali vinylové podlahy, které mají vyšší životnost než klasické PVC podlahy. Hlavní předností vinylové podlahy je vysoká odolnost proti zátěži, snadná údržba, protiskluzové vlastnosti a především životnost dosahující až 50 let.

Zapomenout nelze ani na korkové podlahy, které jsou vhodné především pro alergiky, nemění svůj objem ani při vysokých výkyvech teplot.

Vybrat správný druh podlahy není jistě jednoduchou záležitostí a je lepší nechat si poradit od některého z odborníků ze specializovaných obchodů např. zde, kde naleznete i další informace týkající se druhů podlahových krytin, jako jsou např. plovoucí podlahy a další vhodné materiály.