Vestavná myčka nádobí do každé kuchyně 

Rozhodli jste se, že si konečně nadělíte ten pravý dárek – nejen k vánocům – pro snažší život celé vaší rodiny? Myčku na nádobí? Tak teď je přesně ta pravá chvíle.

Než se rozhodnete ke koupi myčky nádobí, měli byste si hlavně ujasnit, jestli si chcete pořídit myčku volně stojící nebo vestavnou. Pokud se vám více líbí vestavné myčky, budete je pravděpodobně nakupovat společně s dalšími vestavnými spotřebiči do vaší domácnosti. Možné je také volně stojící myčku nádobí zabudovat do současné kuchyňské linky.

Myčky nádobí jsou vhodné úplně pro každého. V současnosti je na trhu tolik modelů, že si každý vybere přesně tu, kterou hledá a která bude odpovídat jeho požadavkům. Je vhodné si rozmyslet, kolik osob je ve vaší domácnosti, pokud jste malá rodina a máte malý byt, je vhodná například vestavná myčkaširoká 45 cm. Do této myčky se vejde přibližně osm sad nádobí. Větší rodina využije vestavnou myčku o šířce 60 cm a do této se vejde i dvanáct sad nádobí. Pokud jste malá rodina a na tuto máte ve své kuchyňské lince místo, tak se nemusíte bát, že ji nevyužijete. Pokud budete mít rodinnou oslavu či jinou příležitost, naplníte ji určitě několikrát. Také tyto myčky mají výhodu, že malá rodina může použít úsporný program, kdy myčka umyje nádobí s poloviční náplní.

Velice oblíbená je vestavná myčka Siemens. I u této myčky si můžete vybrat nejrůznější varianty a měli byste si také uvědomit, že ne každé nádobí je vhodné do myčky nádobí. Je ozkoušeno a ověřeno, že spotřeba vody v kvalitní myčce je opravdu malá oproti tomu, pokud myjete nádobí průběžně během dne. Také spotřeba energie je velice malá. Myčky se rozlišují podle třídy, ať už se jedná o mytí nádobí nebo jeho následné sušení, kdy písmeno A znamená dokonalost a končí se u písmene G. Máte také možnost nastavit si takový program, abyste mohli využít pouze poloviční náplň, díky čemuž ušetříte kole 35% vody i energie v porovnání s plným programem. Můžete různě nastavit košíky v myčce a vše si přerovnat tak, aby vám to vyhovovalo.

Vestavná myčka Beko se vyznačuje především nízkou hladinou hluku. Toto by mělo být rozhodujícím bodem, podle čeho si myčku vybrat, aby vás nerušila doma nejen při práci, ale také při hraní s dětmi či konverzaci s vaší návštěvou. Dříve se myčky ovládaly mechanicky, dnes jsou již ovládány elektronicky.

Pokud si nejste jisti, kterou myčku na nádobí zvolit a kam se obrátit, navšivte internetový obchod levneELEKTRO.cz, kde najdete veliký výběr a rádi vám také poradí s výběrem vaší nové myčky nádobí.