VÁŠ ŽIVÝ PLOT SI ŽÁDÁ OSTŘÍHAT – aneb jak vybrat nůžky na plot?!Kdo by nechtěl mít živý plot „jako když střelí“?! Ale ne všichni mají možnost využít služeb „plotostřižny“ pánů Voskovce a Wericha z dnes již legendárního filmu Hej rup.

Naštěstí dnes již nůžky na plot patří k základnímu vybavení většiny zahrádkářů. Zejména těch, kteří vlastní živé ploty nebo jiné druhy stromků či keřových porostů, které je třeba čas od času udržovat.

Dnešní trh disponuje obsáhlou nabídkou nejrůznějšího náčiní pro zahradu. Stejně tak je tomu i u nabídky nůžek. Mezi tři základní skupiny, do kterých lze jednotlivé modely zařadit, patří ruční nůžky na plot, elektrické nůžky na plot a v neposlední řadě to jsou i nůžky na plot s benzinovým motorem.

Zákazník musí tedy pečlivě vybírat, jaké nůžky na plot zakoupí. Nejedním vodítkem při jejich výběru je druh rostliny, kterou chce jimi stříhat, jak jsou nůžky dobře uchopitelné a dále by měl svou pozornost věnovat i hmotnosti nůžek. Svůj výběr by měl také přizpůsobit výši aktuálního obnosu peněz ve své peněžence, i když se dnes nůžky na plot dají v internetových e-shopech sehnat za skutečně velmi příznivou cenu.

Ale pozor! Zapomínat nesmíme ani na bezpečnost při práci s nůžkami. Vyplatí se tedy dodržovat pokyny, které jsou uvedeny v návodu k užívání, a při práci s nůžkami používat předepsané nebo doporučené ochranné pomůcky.

V neposlední řadě je třeba nůžky na plot řádně udržovat. Zejména jim věnovat péči po skončení práce, především očistit a vhodným prostředkem nakonzervovat jejich střihací mechanismus (dle pokynů stanovených výrobcem). Jen tak vám budou sloužit k vaší plné spokojenosti po mnoho let. Nůžky na plot se stanou vaším nenahraditelným a vděčným pomocníkem v péči o krásný a udržovaný vzhled vaší zahrady.

S tím správným a pro vaše rostliny vhodným nářadím se vaše práce na zahradě stane opravdovou radostí a nepostradatelným koníčkem, který vnese do vašeho života chvíle odpočinku a relaxace.