Strukturovaný životopisStrukturovaný životopis je dnes personalisty v drtivé většině případů upřednostňován před klasickým životopisem. Každý personalista musí projít životopisů velké množství a proto upřednostňuje právě strukturovaný životopis, jehož prohlížením stráví velmi malé množství času.

Právě dobrý životopis je základním kamenem úspěchu při hledání zaměstnání. Většina žadatelů o práci uvádí v životopise až příliš mnoho informací, personalistu potom zahltí údaji o kdejaké brigádě ve zmrzlinovém stánku a životopis nezdůrazní jejich přednosti. Takový životopis nevzbudí pozornost a velmi rychle putuje pryč ze stolu.

V dnešní době je naštěstí napsat dobrý strukturovaný životopis snadné a rychlé. Existuje množství serverů, které zdarma nabízejí formulář pro vyplnění strukturovaného životopisu. Po vyplnění požadovaných informací si můžete váš hotový strukturovaný životopis uložit a nebo třeba vytisknout. Takovýto životopis bude vypadat profesionálně a budete mít jistotu, že ho personalista rovnou nevyhodí do koše.

Druhou možností která vám ušetří spoustu starostí je stáhnout si hotovou šablonu na strukturovaný životopis a tu poté vyplnit. Je to možnost méně komfortní než vyplnění online formuláře, stále však daleko lepší než sestavení celého životopisu vlastními silami.

Z nejznámějších serverů nabízejících formuláře a šablony pro tvorbu strukturovaného životopisu můžeme zmínit například sprace.cz, jobs.cz a nebo jobdnes.cz. Tyto jmenované servery nabízejí i další služby jako je zveřejňování nabídek práce, jejich hlídání a další.