Satelitní komplety pro snadný příjem satelitní televizeSatelitní příjem je neustále populárnějším řešením televize v domácnosti. Ze záležitosti pro nadšence a fanoušky nejmodernějších technologií se stala běžně využívaná a široce rozšířená platforma. Díky tomu je satelitní technika dostupná téměř každému a za nízké ceny lze pořídit solidní technická řešení.
Pro ty, které neláká představa výběru všech jednotlivých komponentů nutných pro příjem satelitního vysílání, je k dispozici řešení zvané satelitní komplety. Představují jednoduchou a výhodnou cestu k příjmu televize z družice. Satelitní komplet je kompletním, odborně sestaveným souborem všech přístrojů potřebných pro satelitní příjem.
Výběr satelitního kompletu se odvíjí dle několika základních kritérií. První otázkou je, na kolika televizích si přejete satelitní televizi sledovat. Nabízeny jsou satelitní komplety pro jeden až čtyři televizory. Pro připojení většího počtu účastníků se již zpravidla používají domovní rozvody s využitím multipřepínače. Dále je třeba se rozhodnout, zda se spokojíte se standardním rozlišením (SD) nebo preferujete rozlišení vysoké (HD). Ve druhém případě musí být zákonitě připraven váš televizor a podporovat vysoké rozlišení, nejlépe 1080p. Satelitní komplety HD již dnes nebývají o mnoho dražší, tudíž je již zpravidla vhodnější sáhnout právě po nich.
Dnes je již běžné, že téměř každá rodina vlastní více televizorů. Je to logické, muž se chce dívat na sportovní utkání, vychutnávat si zápas, nejlépe s kamarády a zanadávat si. Oproti tomu žena miluje klid, slušného manžela a televizní seriály. Pokud je v domácnosti pouze jedna televize, potencionálně hrozí střet. Záleží jen na tom, kdo ustoupí. Naštěstí existují také satelitní komplety určené k rozšíření vašeho stávajícího systému, připojení dalšího televizoru, povýšení na vysoké rozlišení apod. To zaručí sledování prestižních zahraničních fotbalových zápasů na jedné TV a zároveň dokument na druhé televizi.