Samsung: Galaxy Note Tab 10.1 a Galaxy S míří na trhNezvykle dlouhou dobu Samsung nic neprodukoval, nic nevyráběl a také nic neupdatoval. Alespoň to jsme si všichni mysleli v domnění že se pečlivě připravují na budoucí verzi telefonu Samsung Galaxy S II, tedy na budoucí S III. V tom jsme se však všichni mýlily a to docela dost. Samsung totiž přichází s novým, nebo spíš vylepšeným telefonem Wifi Galaxy4.2, což je mladší bratr telefonu Galaxy S, který nabídne spoustu nového a spoustu přebytečného také odstraní.

Klady a zápory nového telefonu

V nové verzi Galaxy S se jménem Wifi Galaxy 4.2, což je velice nezvyklý název pro mobilní telefon a ještě více divný pro značku Samsung, můžeme určitě najít Wi-Fi připojení, což nám prozrazuje i samotný název ale hlavně 4.2″ dotykový displej. Tvoří ho sice jen jedno jádro, ale to o frekvenci 1 Ghz, což je úcty hodný výkon na takový telefon.

Pokud vás pak zajímá na co telefon běží, pak to není nic jiného než OS Android. Ten se ale nachází v nezvyklé verzi a to ve verzi 2.3 Gingerbread. Proč se zrovna taková velká a známá firma Samsung rozhodla pro tak starou verzi operačního systému, zůstává záhadou. Pokud si ale lámete hlavu nad verzí 4.0 a její absenci, důvod je jasný. Už když se podíváme na fotografii výše, můžeme jasně vidět, že pro verzi 4.0 nemá kvalifikaci.

Tou dobrou zprávou je ale fakt, že je vyroben ve dvou verzích. Ve verzi 8 a 16 GB vnitřní paměti, kterou ale samozřejmě lze rozšířit až o dalších 32GB a to pomocí Micro SD Karty. Ještě nutno zmínit fakt, že má 512 MB na operační paměti a v balení nechybí ani sluchátka s napájecím konektorem. Dalších vlastností jsou sice desítky a stovky, ale nemá cenu jmenovat je všechny a proto postačí několik málo z vlastností.

 • 2 Mpx fotoaparát + kamera
 • VGA kamera vpředu
 • 8 a 16 GB verze
 • Micro SD Karta až na dalších 32 GB
 • 1 Ghz na frekvenci procesoru
 • 512 MB na Paměti RAM
 • OS Android pouze ve verzi 2.3 bez možnosti budoucího upgrade na vyšší ( 3.2.1 )
 • 4,2″ dotykový displej

Bohužel cena zatím nebyla zveřejněna, je to pro nás tedy asi překvapení k narozeninám. Ceny a výrobku bychom se ale měli dočkat již za cca 2 měsíce, tedy někdy v Dubnu.

Galaxy Note 10.1

Někteří z nás by si jistě řekli že už je článek u konce, je to ale úplně jinak. Pokud si to někdo z vás opravdu myslí, pak je nejvyšší čas aby se vrátil na začátek této stránky a přečetl si nadpis. Když tak učiníte, možná pochopíte a pokud ne, pak vám není ani rady ani pomoci. Ti co však pochopily, že článek ještě nekončí, mohou číst dál.

V této části se obvykle píše, komu je tablet určen. Takové nesmysly ale já psát nebudu, jelikož každý tablet je určen každému a jak můžete i z reklamy na T-Mobile vidět, chytré věci mohou vlastnit i hloupí lidé. Tablet je proto jednoduše určen každému kdo má rád zábavu, hudbu, filmy a videa, prohlížení webu nebo jen čmárání do notesu.

Takovou jednou malou vychytávkou je zde také několik desítek a dokonce až stovek připravených šablon, které nám poslouží ke snadné přípravě receptů, návodů, poznámek atp. které následně můžeme sdílet na Facebooku, Twitteru nebo na jiných sociálních sítích jako je například Google Plus.

Nyní se ale mrkneme na HW vlastnosti. Ihned po vybalení z nepříliš přitažlivého obalu na nás vykoukne lesklý 10,1″ dotykový displej o rozlišení 1280 x 800 pixelů. Uvnitř nás pak může potěšit Duacl-Core procesorem o frekvenci 1,4 Ghz, která se vyrovná například klasickým počítačům, cca před 5-ti lety, což je alespoň podle mě slušný pokrok.

Když si ale vezmeme do parády kameru a fotoaparát, je to děs a hrůza. Vzadu totiž nabízí fotoaparát s kamerou pouze 3 Mpx a vpředu pouze 2 Mpx, na čemž Samsung v tomto směru opravdu velmi ztrácí, jelikož je to opravdu málo Mpx, když uvážíme že jsou to nové výrobky které ani nevyšli a iPhone 4S starý cca 5 měsíců má 8 Mpx a automatické zaostřování + lepší zaostřování osob a věcí, tedy všeho.

Když se podíváme trochu hlouběji, můžeme zde také najít 1 GB na operační paměti,pak také klasikcky Wi-Fi a 3G připojení k síti, bluetooth a GPS modul. To vše pak běží na Android 4.0 ICS. Což je pro většinu Androiďáků tou nejlepší zprávou. Na závěr článku pak ještě několik málo info ze světa paměti. Vyrábí se tři verze a to 16, 32 a 64 GB. Ty lze rozšířit až o dalších 32 GB pomocí Micro SD Karty.

 • 10,1″ dotykový displej
 • 1 GB RAM paměti
 • 1,4 Ghz na Dual-Core procesoru
 • Wi-Fi a 3G připojení
 • Android ve verzi 4.0 ICS s možným upgradem na vyšší verzi, bude-li
 • 16, 32 a 64 GB Flash paměti
 • Možnost rozšířit paměť o dalších 32 GB
 • Pouze 3 Mpx vzadu a 2 vpředu