Rolety znamenají budoucnost pro naše oknaK čemu záclony, když máme rolety? Ano, je to tak – záclonám už v současném světě dávno odzvonilo. Nejen, že jsou dnes již nemoderním doplňkem interiérů našich domů, bytů a firem, ale své zastání nenachází ani ze zdravotního hlediska. Důvod je prostý, a sice ten, že okenní textilie jsou považovány za tzv. „lapače prachu“, z čehož pramení celá řada zdravotních neduhů, zejména alergie. No, řekněte sami – proč mít něco takového v bytě, když existuje něco jako venkovní rolety, jejichž zatemňující efekt poskytuje vyhledávanou intimitu s daleko větší efektivitou?

Tyto rolety se vyrábí přímo na míru dle konkrétních požadavků koncového zákazníka. Díky nejmodernějším využívaným technologiím, které jsou pro kvalitní výrobu nezbytné, je u klientů dosahováno jejich dlouhodobé spokojenosti.

K mání jsou rolety jak pro novostavby, tak i pro dodatečnou montáž.

1. Předokenní rolety pro dodatečnou montáž

Možnost namontování předokenní rolety k již hotové stavbě je stejně tak možná, jako v případě novostavby, kde je s nimi dopředu počítáno. Způsobů, jak a kam je lze namontovat je mnoho – například do výklenku nebo přímo na fasádu stavby. To vše je na výběru zákazníka tak, aby výsledný vzhled korespondoval s jeho představou, ale na zřetel by měl brát i vzhledové vlastnosti stavby, zejména pak typ oken.

2. Předokenní rolety pro novostavby

Jedná-li se však o teprve stavěnou stavbu nebo o její rozsáhlejší rekonstrukci, je zde ideální možnost zabudovat rolety přímo do překladu. V tomto případě jsou předokenní rolety dodávány s hliníkovým nebo styroporovým boxem pro omítání.

Zmiňme zde překlady Heluz, které byly vyvinuty jako nosné překlady s prostorem pro navíjení právě předokenních rolet. Princip je takový, že překlad se jako kompaktní výrobek osadí nad otvor. Jsou vyráběny v různých šířkách a jejich největší výhodou je skutečnost, že je můžete instalovat kdykoli, tedy i po dokončení stavby.

3. Venkovní rolety se zabudovanou integrovanou sítí proti hmyzu

Venkovní rolety s integrovanou sítí mají tu výhodu, že vás chrání před dotěrným hmyzem, ale navíc je jejich systém natolik promyšlený, že je můžete ovládat buď samostatně, tedy nezávisle na sobě, anebo paralelně s roletou. Tuto funkční vychytávku zajišťují speciální vodící lišty. Výrobním materiálem je pogumovaná tkanina skelných vláken. Síť přetrvává v nepřetržitě napnutém stavu, což je zajištěnou péřovou hřídelí a dvěma úchytům ve spodní části každé z vodících lišt.

Shrňme si tedy ještě jednou v několika bodech výhody předokenních rolet:

– zajišťují efektivní stínění až po celkové zatemnění

– jsou prvkem tepelné izolace, z čehož vyplývá úspora vašich finančních prostředku za energie spotřebované při vytápění

– jsou vhodné k montáži do všech bytových i nebytových prostor

– jejich montáž je možná jak v případě novostaveb, tak i při rozsáhlejších rekonstrukcích již stojících staveb, stejně tak i u existujících staveb bez nutnosti hloubkové inovace

– poskytují tzv. pasivní bezpečnost (vandalismus, krádeže)

– systém ovládání je zajišťován buď komfortním vysoce výkonným motorem, nebo pomocí objektového řízení

– v člověku navozují příjemné pocity moderny, intimity, bezpečí a soukromí

V případě, že máte ještě nějaké pochybnosti o tom, který systém bude pro vás a vaši stavbu tím pravým, neváhejte se obrátit na klientský informační servis firmy, která se na předokenní rolety soustřeďuje.