Prodej luxusního vozu, jaké jsou možnostiLuxusní auta, stejně jako auta běžná lze koupit mnoha způsoby. Prodejci nabízí nákup za hotové, bankovní převodem oproti podepsání kupní smlouvy. Je možné si vzít hypotéku či jiný druh úvěru a platit hotově. A nebo další možnost – vzít si luxusní auto na leasing. Při leasingu a hypotéce je majitel nucen vydávat každý měsíc určitou částku a tak splácet vůz dokud není celá částka splacena. Je obvyklé že po splacení půjčky a nebo leasingu je pak auto již řádně ojeté. Výhodou leasingu je ale na druhou stranu to, že automobil můžete začít okamžitě používat aniž byste měli na nákup hotovost. Nevýhodou leasingu luxusního auta je dlouhé a nepříjemné splácení. Díky leasingu se někdy majitel rozhodne auto prodat i s převodem leasingové smlouvy. Prodej auta na leasing určitě není tak jednoduchá a rychlá záležitost jako automobilu, který leasing neměl a majitel za něho platil v hotovosti.

Dobrou zprávou pro majitele auta s leasingem je to, že mohou své luxusní auto prodat tak jak je, i nesplacené specializované firmě. Na českém trhu také existují firmy, které se specializují na výkup luxusních aut za hotové i v případě že je na autě leasing. Jaké jsou další výhody takovýchto firem? Zpravidla je to individuální přístup, flexibilita při jednání, rychlý výkup aut a výkup auta na protiúčet, výkup aut přímo u zákazníka, nemusí být vyžadován malý technický průkaz a potvrzení o emisích. Nevýhodou takových firem, které vykupují auta v hotovosti bývá obvykle nižší výkupní cena auta. Tuto cenu ale může majitel vyšroubovat když bude mít auto v perfektním stavu a hlavně se všemi doklady, doklady o údržbě – servisní knížka, všechny originální manuály k vozidlu a jeho součástem. Doklady o provedených úpravách a modifikacích. Všechny tyto maličkosti umožní odhadci nabídnout co nejpřesněji cenu a cena může být nakonec vyšší.

Další možností prodeje luxusního automobilu je autobazar, který obvykle nabídne za automobil vysokou cenu. Ne každý autobazar však vykupuje luxusní vozy. Třetí možností je nabídka automobilu na inzertním serveru, ideálně se zaměřením na luxusní auta. Prodej vozu formou inzerce může být časově náročný, je tedy vhodný pouze pro majitele, kteří s prodejem nespěchají a věří že dokáží za auto utržit více peněz než u firem kupující automobily profesionálně.