PŘEDOKENNÍ ROLETYHledáte nové designy v bydlení? Všímáte si, co je „in“? Co se do nového bydlení hodí a co je již dávno „out“?

Pokud zařizujete nové bydlení, možná právě přemýšlíte nad tím, co zvolit do vašich nových plastových oken. Klasické záclony v poslední době nejsou již tolik žádané a vytlačují je lehké voály nebo poloprůsvitné japonské stěny, které jsou spíše dekorativním prvkem. Pokud ale hledáte spolehlivý prvek, který váš domov ochrání před slunečními paprsky, tak určitě popřemýšlejte o okenních roletách.

Látkové rolety jsou velice používané a oblíbené. Ochrání vás před sluncem, před zraky zvědavých sousedů, ale jsou výborným dekoračním doplňkem a svými barvami a vzory doladí vzhled vašeho domova.
Velkým módních hitem jsou tzv. římské rolety. Jsou z látky a tvoří zajímavé záhyby, které se skládají nahoru. Můžete je vyprat a mají velice jednoduché ovládání. Buďto řetízkové nebo motorové s dálkovým ovládáním. Díky velkému množství barev si je můžete zvolit do jakékoliv místnosti ve vašem domově, ať už se jedná o dětský pokoj, ložnici či kuchyň.

Největší „boom“ ale zažívají venkovní rolety. Na nový dům se používají předokenní rolety přímo zabudované do stavby, pod fasádu. Pokud už váš domeček stojí, není v tom žádný problém. Montují se do zaomítacích schránek tak, aby se nepoškodila již hotová stavba nebo nová fasáda. Můžete si vybrat jakoukoliv barvu ze vzorkovnice RAL, záleží pouze na vašem vkusu. Většina firem vám už vyhoví ve vašem přání, pokud si budete přát, aby venkovní rolety vypadaly jako dřevo (tedy imitace dřeva) nebo jako kov. Ovládání rolety je také podle vašich požadavků. Můžete mít manuální ovládání ke kterému slouží šňůra a vy ji můžete táhnout nebo uvolňovat a tím vytahovat či zatahovat předokenní roletu. Nejjednodušší a nejefektivnější je samozřejmě elektrické ovládání rolet, které vám zajistí veškerý požadovaný komfort.

Předokenní rolety zabraňují, aby se do vašeho domu dostal hluk, protože ho snižují až o 10 decibelů. Hlučné sousedy, ani hluk ze silnice už nebudete díky roletám vnímat. Předokenní rolety ochrání i vaše soukromí a zabrání vniknutí např. zlodějů do vašeho domu a také chrání vaše okna před rozbitím skla např. od větru. Proti špatným povětrnostním podmínkám jsou neskutečně odolné a můžete se na ně spolehnout. Poslouží vám jako ochrana proti horku v létě a naopak v zimě díky roletám uspoříte tepelnou energii. Pokud si myslíte, že vás před zimou chrání přímo roleta, tak vás bude určitě zajímat, že izolací se stává prostor mezi roletou a oknem, který je vyplněný vzduchem a ten vlastně izoluje váš domov od chladu. Dle vašeho přání vám firmy, zabývající se instalací předokenních rolet, instalují do rolet i sítě proti obtížnému hmyzu. S předokenními roletami se vám podaří snížit náklady na vytápění vašeho domova až o jednu desetinu.

Předokenní rolety jsou používané hlavně hliníkové nebo plastové. Hliníkové předokenní rolety mají výhodu ve vysoké životnosti a v dobré stálobarevnosti. Plastové předokenní rolety jsou zase lepší na tepelnou izolaci a jejich pořizovací cena není tak vysoká jako u hliníkových předokenních rolet. Velkou výhodou venkovních předokenních rolet je také to, že pokud se ovládají na elektrický pohon, mají zvláštní program na to, pokud odjedete na dovolenou. Samovolně sjíždějí a vyjíždějí a kolemjdoucím, případně zlodějům, dávají pocit, že majitelé domečku jsou doma.
Předokenní rolety vám zaručí požadované soukromí i dostatečné zatemnění jednotlivých místností.