Potrat – Deník dítěte – InformaceDobrý den, děkuji že jste na tuto stránku vstoupili a doufám že tyto informace pro Vás budou užitečné tak jako pro mě byly.

Slyšel jsem jednu nahrávku která na mě velmi zapůsobila a proto jsem zde sepsal tento článek.

Týká se to potratu (potrat) a nejedná se o žádné šokující obrázky ale o podnětné několikaminutové video k zamyšlení. Přál bych si abyste si je shlédli.

Jmenuje se to „Deník nenarozeného dítěte (Diary Of An Unborn Baby) na téma potrat. Video je níže.

dítě se začíná vyvíjet již v okamžiku, kdy je on či ona počata. V té chvíli je už kompletní jeho genetické vybavení – barva očí, vlasů, pohlaví i tělesná konstrukce. V matčině děloze se nachází unikátní jedinec.

Vyvíjející se dítě není jen „jakási část matčina těla“. On či ona jsou biologicky odlišní od obou svých rodičů.
Kolem 22. dne po početí začíná srdíčko dítěte tlouci. dítě má svou vlastní krevní skupinu a oddělený krevní oběh.
Ačkoliv je dítě po 25 dnech vývoje dlouhé jen 3,2 mm, již se začínají utvářet jeho oči, nervový systém, plíce, žaludek, ledviny a játra.

V šestém týdnu už pracuje jeho mozek (můžeme zachytit mozkové proudy). Tvarují se také prsty na rukou a na nohou. Vzor budoucích kostí je už dokončen – už v tomto období je utvořen v chrupavce. Mnozí lékaři věří, že nervový systém dítěte je již dost dobře vyvinut na to, aby reagoval na bolest.

Po osmi týdnech je dítě v podstatě kompletní. Už v tomto věku nenarozené děti hýbou svými údy – ať už spontánně nebo jako odpověď na dotek. Koncem čtvrtého měsíce dítě spí, probouzí se a reaguje na zvuk a světlo. Od tohoto období dítě roste stejným způsobem jako bude on či ona růst po porodu.

Zdroj: kaplnka.sk

Text k videu:
5. říjen
Dnes začal můj život. Moji rodiče o tom ještě neví. Jsem malá jako jablečné semeno, ale už jsem to já.

A mám se stát dívkou. Vše je již zařízeno. Dokonce i to že budu milovat květiny.

19. říjen Někteří říkají že ještě nejsem opravdová osobnost, že existuje jen má matka. Ale já jsem skutečná osobnost, stejně jako drobek chleba, i ten je chléb. Moje maminka je. A já jsem.

23. říjen Moje ústa se začínají pootvírat. Myslím že přibližně za rok se budu smát a později i mluvit. Vím jaké bude mé první slovo: MAMA.

25. říjen Moje srce dnes začalo bít. Bude mírumilovně bez zastavení odpočinku bít po zbytek mého života! Naplním své srdce láskou…

2. listopadu Každý den trochu povyrostu. Mé ruce a nohy začínají nabírat tvar. Musím ale počkat ještě dlouhý čas dokud tyto malé nohy vyrostou jako nohy mé maminky. A mé ruce natolik aby mohly trhat květiny a obejmout mého tatínka.

12. listopadu Malé prsty se začínají formovat na mých rukou. Srandovní jak malé jsou! Budu jimi moci pohladit mámu po vlasech.

20. Listopadu – Až do dnes maminka nevěděla že žiji pod jejím srdcem. Ach, jak šťastná musíš teď být! Máš radost, mami?

10. Prosince Dnes je můj obličej úplný. Už mám dvě oči, nos, rty a tváře. Budu vypadat jako moje máma.

13. Prosince Už téměř mohu vidět. Je tu tma okolo mě. Až mě maminka přivede na svět, bude plný slunečního světla a květin. Ale ze všeho nejvíce chci vidět mojí mámu. Jak vypadáš mami?

24. Prosince Zajímalo by mě zda máma slyší ševelení mého srdce? Některé děti přicházejí na svět trochu nemocné. Mé srdce je ale silné a zdravé. Bije tak hladce: tep-tep, tep-tep. Budeš mít zdravou malou dcerku, mami.

28. Prosince Necítím tvojí lásku… Proč vypadá doktor smutný? Tep tvého srdce se změnil. Je vše v pořádku?

Mami… cítím studenou věc v mém obličeji. Tato věc ničí můj obličej. Mami, dělej něco, prosím… Přetrhlo mi to ruku a trhá mi to nohy… Přetrhli mojí šňůru k tobě… Mami, oni mi ničí srdce. Maamiii…

Mami proč jsi dala svolení k ukončení mého života? Mohli jsme společně trávit skvělé dny. Mami. Ach mami. Maamii… !

Co by asi měl vidět každý, vysvětluje renomovaný doktor v oblasti potratů, flm „Němý výkřik“: https://www.youtube.com/watch?v=YWGSPatuO4o <<<<<