PostřikovačeNa našich zahradách není čas na zahálení. Dostatek práce je od jara do zimy, i když je jasné, že v létě na zahradě trávíme nejvíce času. Okopáváme, ryjeme, vysazujeme, zavlažujeme a na podzim sklízíme. Je spousta zahradního nářadí a náčiní, které nám usnadňuje práci. Jedním z nich jsou postřikovače

Postřikovačů je spousta druhů, ale obecně je lze rozdělit na mechanické a motorové. Postřikovače mechanické jsou určené na menší plochy a jsou ruční, ramenní a zádové. Můžete si k nim dokoupit různé nástavce s tryskami, které zaručí, že se proud postřikované látky dostane na správné místo. Motorové postřikovače složí na postřik velkých ploch a jsou používané také k deratizaci. Postřikovače se používají na ošetření rostlin ve vaší zahradě různými roztoky a díky nim je aplikace velice snadná. Postřikovač ovládáte páčkou a můžete ho mít v ruce, nebo pokud je větší, tak si ho přehodit přes rameno či umístit na záda. Motorové postřikovače jsou výkonnější a samozřejmě i dražší. Ale pokud je používáte na velké plochy, vyplatí se vám do tohoto zahradního nářadí určitě investovat. Pokud se vám také stane, že vám záplavy nebo jen spodní vody zatopí sklep, můžete motorové postřikovače skvěle využít na aplikaci chemické látky, která zamezí rozmnožení plísně a hub ve vašem sklepě.

Nejznámějším prodejcem, který má samozřejmě již internetový obchod, je společnost Mountfield. Na jejich webových stránkách mountfield.cz najdete nejrůznější postřikovače, ať už mechanické nebo motorové. Mechanické postřikovače se prodávají v objemech od jednoho do osmnácti litrů. Prodejny Mountfield najdete po celé České republice, kde má již 55 poboček. Samozřejmě, pokud se vám ale nechce do kamenné prodejny a víte, co přesně potřebuje koupit za postřikovač, můžete nakoupit na jejich eshopu a také využít jejich servis, kdy vám zboží, které jste si objednali, dovezou k vám domů, sestaví, naučí vás s ním zacházet a vy se nemusíte bát použít vámi vybrané zahradní nářadí nebo stroje s tím, že nevíte jak je použít.

Přejeme vám výběr toho správného postřikovače, který vám usnadní práci na vaší zahradě.