ONLINE HRYV dnešní době je velikou výhodou možnost hraní her online a ZDARMA. Dříve byly hry drahou záležitostí, jejich hodnota se pohybovala kolem několika stovek korun a byly pouze na CD nebo DVD. Nyní vám stačí pouze připojení k internetu a vědět, kde takové super hry najít. Jejich množství roste den ode dne a tak to bude zajisté i v budoucnu.

„Hra je činnost jednoho či více lidí, která nemusí mít konkrétní smysl, ale přitom má za cíl radost či relaxaci. Hry se hrají především pro zábavu, ale můžou také sloužit například ke vzdělávání.“ Toto je citace z encyklopedie WIKIPEDIE na odkaze http://cs.wikipedia.org/wiki/Hry. Hodnotu hry ocenil již ve starověku filozof Platón a myslím, že podstata hry přetrvává ve své formě i dnes.

ONLINE HRY ZDARMA NA RAKETKA.CZ

Na internetu najdete spoustu webů nabízejících online hry zdarma. Jedním z opravdu oblíbených a přehledných je web Raketka.cz. Nabízí nepřeberné množství her, které přehledně rozděluje do různých kategorií dle žánrů, jako jsou např. logické hry, farmářské hry, vojenské hry, naučné hry, letecké hry, ale také hry pro dívky, které zde mají oddělenou kategorii (např. make up hry, Hannah Montana hry, oblíkačky, vaření a další).

U všech her je možnost hodnocení jejími uživateli formou hvězdiček. Pět hvězdiček je maximum a dle toho si také můžete vybírat opravdu kvalitně zpracované a oblíbené hry.

HRY PRO DÍVKY

Jak už jsem zmiňovala výše, Raketka.cz myslela i na křehčí část populace se svou sekcí super hry pro dívky. Je jasné, že do této sekce spíše kluci nezabloudí. Nejsou tu žádné střílečky, žádné brutální hry plné krve a umírání, ale i tak to jsou kvalitní hry zaměřené na klasickou dívčí zábavu.

Najdete zde třeba hru na kadeřnictví. Budete kadeřnicí i podnikatelkou s vlastním kadeřnickým salonem, kde bude hlavním úkolem plnění limitu denní tržby. Pokud limitu dosáhnete, dostanete se do dalšího kola. Velice oblíbené jsou oblíkačky. Ve hře Hannah Montana si můžeš zahrát na tuto mladou hvězdičku. Budeš se chystat na vystoupení a pojede pro tebe limuzína. Úkolem bude vymyslet, co si na sebe oblékneš, musíš najít všechny věci v jejím pokojíčku a stihnout se obléci dříve než dorazí limuzína. Jako poslední bych ráda zmínila velice oblíbené hry o vaření, např. hra Papa