NávštěvnostNávštěvnost

Nejspíš pro každého z nás, kdo máme své webové stránky nebo blog, je důležitá jejich návštěvnost.
Každý určitě chceme mít návštěvnost co nejvyšší a aby stránky vidělo co nejvíce lidí.
Tady máte pár tipů jak na to:

1.) Desing – jestli je Vaše stránka nepřehledná, na pozadí blikají růžová srdíčka a text nejde skoro přečíst, nedivte se, že je Vaše návštěvnost tak mizerná. Desing stránky je hodně důležitý a je to první věc, které si návštěvník všimne. Proto je důležité, aby stránka byla přehledná, barvy byly hezky sladěny a tím udělala na první pohled dobrý dojem.
2.) Obsah – pište o něčem, co Vás baví a vždy k tomu napište vlastní názor. Nekopírujte ostatní weby. Buďte originální! A hlavně si hlídejte pravopis, nikoho nebaví číst text, kde je plno pravopisných chyb a hrubek. Když tohle dodržíte, lidé si Váš blog časem oblíbí, budou se vracet a možná Vás i doporučí svým známým. A hned bude Vaše návštěvnost o trochu vyšší.
3.) Soutěže – čas od času můžete na svých stránkách uspořádat nějakou soutěž (například o nejlepší fotku, hlášku nebo prostě o nejzajímavější web). Přiláká to pozornost a opět zvýší návštěvnost.
4.) Reklama – ať už máte blog nebo webovou stránku, můžete psát na ostatní stránky a navrhnout jim tzv. spřátelení. Je to o tom, že si vzájemně pomůžete, abyste měli vyšší návštěvnost. On umístí odkaz na Vaši stránku k sobě na web a Vy zase ten jeho k sobě. Nebo si také můžete koupit reklamní prostor na profesionálních serverech – 1000 zobrazení Vašeho banneru stojí 150 – 400kč. Tahle možnost je pro ty, kteří nechtějí na vysokou návštěvnost čekat, chtějí ji mít hned a klidně si za to i připlatí.

Jak zjistím jak velká je moje návštěvnost?

Dobře, takže teď už máte obsahově kvalitní stránky s pěkným desingem a na pár dalších stránkách máte svoje odkazy, ikonky nebo dokonce bannery. Teď už tedy chybí jen přesná čísla lidí, kteří byli u Vás na webu a zasloužili se Vám o vyšší návštěvnost. Je to snadné, stačí si na stránku umístit počítadlo, které bude dále zaznamenávat návštěvnost. Nejjednodušší a zároveň nejoblíbenější poskytuje www.toplist.cz, kde se stačí zaregistrovat a pak už jen sledovat, jak Vaše návštěvnost každým dnem roste.

Poslední tip:

Buďte aktivní! Pište minimálně 10 článků týdně. Na stránky, na kterých se nic neděje a je tam nuda, nikdo nechodí a tím pádem mají malou návštěvnost. Pamatujte si, že návštěvnost není nikdy dost velká!