Motivační dopis vzorÚlohou motivačního dopisu je informovat personalistu o jakou pozici a hlavně proč se ucházíte o práci v konkrétní firmě. Motivační dopis není radno podceňovat, a pokud je posílán prostřednictvím elektronické pošty, tak by měl být obsažen jak v těle e-mailu, tak i jako příloha, přičemž v těle e-mailu uvedete, že je motivační dopis zaslán i jako příloha, popř. uvedete i název souboru, pod kterým je motivační dopis uložen.

Nemá smysl uvádět v motivačním dopise údaje, které jsou vymyšlené, protože při osobním pohovoru se vás personalista může zeptat na detailnější informace a může tak dojít k nepříjemným situacím, nebo klidně i k neúspěchu při hledání práce.

Při psaní motivačního dopisu je dobré položit si pár otázek:

  • Proč by firma měla přijmou zrovna mě?
  • Co mohu firmě svými znalostmi a dovednostmi nabídnout?
  • Proč se zrovna já hodím na tuto pozici?

 

Vzor motivačního dopisu

Rozhodně není doporučeno psát motivační dopis postavený výhradně na vzoru, který si najdete na internetu. Motivační dopis by měl obsahovat i kus vaší osobnosti a vzor, který si najdete na internetu, si může zrovna tak najít i personalista, který si do vyhledávače může jednoduše napsat motivační dopis vzor, a uvidí, že jste fráze prostě a jednoduše okopírovali z internetu a vaše šance na pohovor, či přijetí na pracovní pozici značně klesá. Ovšem ne každý ví, jak by měl motivační dopis vypadat, proto zde napíšu jednoduchý vzor motivačního dopisu

Motivační dopis vzor:

XYZ a.s

Tkalcovská 84

123 45 Brno

Dobrý den,

Dovoluji si touto cestou žádat o místo programátora C++ uveřejněné dne 1. června 2010 na serveru www.prace.cz. S touto prací mám bohaté zkušenosti, jak se můžete přesvědčit i v přiloženém životopise. Chtěl bych se v programování v jazyce C++ dále zdokonalovat, baví mě učit se novým věcem. Pokud Vás můj životopis zaujme, velmi rád se dostavím na osobní pohovor.

S pozdravem

Jiří Volný

ZYX 32

543 21 Brno

Tel.: 987 654 321

e-mail: jirivolny3@email.cz

4400 hledání