Kvalitní obložkové zárubně nemusí být nutně drahéV dalším ze série článků se dozvíte, že dveře nejsou jediným prvkem, který plní tepelně-izolační vlastnosti a jsou vzhledným prvkem interiéru. Interiérové dveře jsou mnohými brány za nezbytnost, bez které si žádný byt, kancelář či dům neobejdou. Přitom to není zcela tak pravda. Kromě klasických interiérových dveří na trhu existují posuvné či shrnovací dveře. Všechny typy dveří mají však něco společného a to jsou obložkové zárubně.
Mnohými jsou obložkové zárubně známi pod slangovým označením futra či veřej. Například za futra se však považuje především ocelová zárubeň napevno vsazená do zdi či panelu. Obložkové zárubně mají podobu rámu složeného z jednotlivých nosníků. Obvykle jsou vyhotoveny ze dřeva či umělých materiálů evokujících dřevo. Nejčastějším materiálem je dřevotřísková deska či středně zhuštěná dřevovláknitá deska. Tyto materiály se volí především pro nízkou cenu a hmotnost výrobku. Mezi povrchy, které se nanáší na desky a tvoří konečnou povrchovou úpravu, která je i vidět patří nejlevnější folie, MDF materiál a dýha. Zákazníci často volí materiál MDF, který má výborný poměr mezi cenou a kvalitou a výdrží. Tento materál má unikátní strukturu a dezén nerozpoznatelný od dřeva. MDF je možné považovat za plnohodnotnou alternativu masivního dřeva.
Je s podivem, že cena obložkových zárubní nebývá vyšší než u klasických futer. Nespornou výhodou dřevěných obložkových zárubní je i to, že jejich instalace je snadná a čistá. Není tak třeba žádné betonování a dozdívání. Obložkové zárubně díky přesahujícím okrajů zakryjí i nerovnosti zdi. S jejich instalací si poradí i zkušenější kutil, je k tomu potřeba jen několik základních nástrojů, které má s velkou pravděpodobností doma.