Kvalitní hokejové dresyObdobí hokejových radovánek už je sice v plném proudu, ale jen pod střechou stadiónů. Na přírodním ledě si ještě nezabruslíme, jelikož letošní zima nijak přesvědčivě nevypadá. Naopak. Je celkem teplo, místo lyžování a podobných typických aktivit zimy se ještě dohrávají fotbalové ligy, někteří blázni stále jezdí na kolech nebo dokonce místo nabroušených bruslí jiní zas vytahují brusle s kolečky. U hokeje, kde je vcelku jedno, jestli je teplo nebo zima, se nemusíme vymlouvat na to, že nepadá sníh a nemrzne. Stadionů je všude habaděj a tak zbývá jen zkontrolovat zda je vše v pořádku. Zjistit před kluzištěm, že vám jsou brusle malé, není zrovna pěkný pocit. O tom by povídalo hned několik lidí z každého kouta světa.

Hokej je nejrychlejší kolektivní hra. Pokud se chcete přiblížit kvalitně vypadajícím hokejistům, bude vám nejspíš scházet pár věcí. Tou první je um, pro který někdo dře a dře a stejně nic nevydře. Někomu je naděleno už od narození, což je stoprocentní výhoda. Dále je potřeba na tvrdý led a spoustu spoluhráčů i protihráčů trochu kvalitnější hokejové vybavení. Někomu přijdou postačující chrániče na kolena a lokty zahalené pod teplou šusťákovou soupravou, někdo i když je sebelepší bruslař pro jistotu raději zvolí jistější vybavení. Pokud tedy všechno máte, už jen stačí pořídit nějaký pěkný hokejový dres. Co takhle originál Jágra z Philadelphie? Nebo raději repliku Dukly? Vše je absolutně na vás!

Kvalitní hokejový dres se pozná především podle toho, zda je roztažitelný a zda je spíše masivnější, než tenčí. Správný dres pořádných silných chlapů by neměl být moc roztažitelný. Měl by být z pevného a odolného vlákna. Nejběžnější materiál bývá v dnešní době polyester, který se v podobě hokejových dresů vůbec neroztahuje a i po delším používání zůstává téměř takový, jaký byl na začátku při koupi. Dres by měl být v druhém případě také trochu masivnější, než například dres fotbalový. U hokejového už je jedno, kolik váží. Přeci jen na sobě hokejista má těžkou výzbroj, tak těch pár gramů navíc neuškodí. U fotbalového dresu je to naopak. Tam by měl být dres lehký, ovšem taky kvalitní.

APPLE iPod touch 64GB
Apple iPhone 4 16GB
Hokejové rukavice
Hokejové dresy
Hokejové tašky

Kolik asi takový běžný hokejový dres stojí? Záleží na tom, zda kupujete tréninkový nebo okrasný (používá se též na trénincích) klubů třeba New York Rangers, Philadelphia, Boston Bruins a podobně. Tréninkový bývá většinou jednobarevný s logem výrobce. O okrasném už víme. Tréninkový dres má v kvalitních a ověřených obchodech hodnotu kolem pěti až devíti stovek korun. Někde i více, samozřejmě záleží na výrobci. Dres známých týmů se rozděluje na originál a repliku. Originál stojí například až dva tisíce korun. Replika pak kolem tisícovky, pokud není ve slevě. Hokejové dresy se dají pořídit též se svým jménem, ale to už je na zakázku, za kterou se nějaký ten poplatek bude muset přidat.

A když už jsou tu ty Vánoce a sníh nikde, co takhle obdařit nějakým hokejovým dresem svého syna, tátu nebo nadšeného dědu? V lednu jistě nějaký ten sníh napadne a mráz bude sílit, takže pořídit něco takového není vůbec na škodu. Určitě si odnesete od obdarovaného menší či větší obdiv.