Jak funguje domácí pekárna chleba a proč si ji pořídit
Domácí pekárna je další z řady spotřebičů vhodných k umístění do kuchyně. Velikostí domácí pekárnu můžeme přirovnat například k mikrovlnné troubě, někdy jsou pekárny menší a někdy větší, záleží také na tom jak velký chléb pekárna dovede upéci. Pokud jste osoba s přecitlivělostí nebo alergií na lepek (Lepek je směs bílkovin, které obsahuje obilí), nebo také celiakie, můžete mít docela problém zakoupit chléb, který lepek neobsahuje.. Avšak v domácí pekárně si upečete jakýkoliv chléb z předem připravené i bezlepkové směsi kterou koupíte v mnoha obchodech a nebo na internetu. Další důvod pro zakoupení domácí pekárny chleba je určitě možnost upéci chleba přesně podle Vašich představ a nebo abyste nepotřebovali chodit na nákupy tolik často.
Ingredience pro přípravu chleba na domácí pekárně
Pro přípravu chleba se používají převážně připravené takzvané chlebové směsi v pytlíku. Součástí je i pytlík se sušeným kváskem. Chlebová směs je sušená a obsahuje obilniny – mouku, sůl, kmín, zahušťovadlo a podobné látky, existuje velké množství chlebových směsí které zakoupíte v běžném obchodě a nebo na internetu. Směs se jednoduše nasype do pečící nádoby a přidá se požadované množství vody vyznačené na krabici od chlebové směsi.
Chléb se peče většinou 2-3 hodiny podle programu který zvolíte. Podle mé zkušenosti je cena za chléb pečený v domácí pekárně podobná a nebo vyšší jak za obyčejný chléb kupovaný. Avšak mít vlastní domácí pekárnu má své nesporné výhody zmíněné dříve. Navíc tento elektrický spotřebič domácí pekárna již je velice cenově dostupný a můžete ho koupit téměř v každém elektru.
Pokud jste příznivcem nakupování po internetu, můžete zkusit použít srovnávače cen a nebo navštívit LevneElektro, finalistu ShopRoku 2012. Na jejich internetových stránkách (dostanete se na tě také z tohoto článku kliknutím na odkaz) si prohlédnete desítky druhů oblíbených domácích pekáren chleba. Vyberete si tu která bude nejlépe vyhovovat vašemu poměru cena/výkon.