Jak deaktivovat WordPress plugin na spousta doménáchJak deaktivovat nějaký WordPress plugin zároveň na mnoha doménách, hostovaných na jednom serveru?

Lze toho dosáhnout pomocí Linux příkazové řádky (SSH).

Nejdříve potřebuji zjistit jak se jmenuje složka pluginu.

Např.: /home/username/www/wp-content/plugins/jmeno-plugin-slozky

pokud je moje složka „follow-nofollow-control“, pak mohu provést násloedující příkaz pro přejmenování složky. Přejmenováním složky pluginu dojde k deaktivaci, při opětovném přejmenování na původní jméno se mi to opět automaticky aktivovalo. Nezaručuji však že tot ak bude fungovat i vám.

mv /home/prnet/www/wp-content/plugins/follow-nofollow-control /home/prnet/www/wp-content/plugins/follow-nofollow-control_tmp

rm -rfv /home/prnet/www/_sub/*/wp-content/plugins/follow-nofollow-control

výše uvedené příkazy: první přejmenuje složku pluginu pouze v rámci jedné wordpress instalace. U druhého jde o perfmanentní smazání složky pluginu!!! jelikož já mám již plugin zálohovaný prvním příkazem v jiné své složce a v případě potřeby obnovit to rozkopíruji z této složky. Všimněte si hvězdičky, která zde znamená, že složka pluginu se bude hledat ve všech podsložkách „_sub“ (tedy v _sub mám složky mých domény, např domena1.info a domena2.info)

Jak to vrátit zpět?

převrátit strany příkazu mv, tedy nejdříve zdroj a pak cíl + případně nakoprítovat

 mv /home/prnet/www/wp-content/plugins/follow-nofollow-control_tmp /home/prnet/www/wp-content/plugins/follow-nofollow-control

a do všech doménových složek smazaný plugin: (alespon myslím že to takto má být)

cp -R /home/prnet/www/wp-content/plugins/follow-nofollow-control /home/prnet/www/_sub/*/wp-content/plugins/