AlkoholPáteční večery patří posezení s přáteli. Po pracovním týdnu je třeba oddech. S kapkou alkoholu se skvělé rozproudí zábava, ať už místo přátel večeříte s šéfem nebo tchýni. Kdo by neocenil kvalitní víno, luxusní koňak, výtečnou whisky, ostřejší vodku…

Alkohol nejenže skvělé chutná, ale je také zdraví prospěšný. Mezi důležitější příznivé vlivy alkoholu kromě jiného patří i odbourávání cholesterolu usazeného v žilách. Pochopitelně – všeho s mírou.

Když známému koupíte k narozeninám knihu, nemusíte trefit jeho oblíbený žánr. Pokud mu darujete luxusní alkohol, zajisté zabodujete. Koho by nepotěšil prvotřídní koňak? I když nepotřebujete dárek, jedná se o skvělou koupi, protože kvalitní koňaky jsou v dekorativním provedení, což z nich dělají skvosty už na první pohled.

Vodku si většina lidí spojí s Ruskem. Není to zcela nesprávné. Z Ruska pochází nejkvalitnější vodky. Další světově uznávané vodky pochází z Finska.

Whisky si pro změnu spojujeme s Irskem, ale známé whisky distribuuje i Amerika a Skotsko.

Víno je doporučovaný nápoj k jídlu. Má příznivý vliv na organismus. Pokud přinesete na schůzku s přáteli víno, určitě nebudete za blázna. Existuje mnoho druhů, proto si každý přijde na své. Mezi základní rozdělení vín patří: červené, bílé a růžové. Chuť vína můžete zdůraznit se sýrem a olivami.

Likéry mívají obsah alkoholu mezi 20% až 40% V dnešní době se již běžně používají do koktejlů. Můžete je použít i do dezertů. Jejich ovocná, kořeněná, … chuť dodá pokrmu nádech neznámá. Vyzkoušejte také Čokoládový cheesecake Kahlúa s likérem Kahlúa.

Většinou se rumy vyrábí v zemích, kde je rozvinutý cukrovarnický průmysl. Existuje mnoho druhů. Některé se konzumuji samotné a jiné se přidávají do míchaných nápojů.

Barmanské potřeby potěší nejen barmana. Pokud chcete označení „nejlepší hostitel“, můžete si připsat body barmanskými triky.

Ať už zvolíte víno, whisky,… budete hýčkat své chuťové buňky.