3 možnosti jak odeslat SMSky z počítačeMobilní telefon je jistě vhodný k odesílání SMS pokud jste na cestách, v dopravním prostředku a podobně. Avšak pokud jste u počítače, můžete se poohlížet po jiných možnostech jak odeslat SMS z počítače – rychleji, pohodlněji a levněji. A opravdu máte několik možností jak z počítače odeslat SMS zprávu. Odeslání z PC vás většinou nic nestojí.

První a asi nejlepší možnost, kterou můžete využít je internetová brána pro odesílání SMS zdarma do všech sítí. Jde o internetovou stránku kde zadáte telefonní číslo příjemce a text SMS zprávy k odeslání. Webová stránka většinou sama rozpozná o jakého operátora jde a odešle mu vaší SMS zprávu. Abyste věděli zda brána funguje, můžete si nechat odeslat testovací SMS na své číslo. Odeslání je samozřejmě bezplatné. Můžete použít například bránu SMSMania.cz, která je ověřená mnoha uživateli. SMSMania umožňuje registraci účtu zdarma. Po přihlášení do účtu z jakéhokoliv počítače připojeného na internet pak budete mít k dispozici vlastní seznam kontaktů, nastavený automatický podpis, statistiky a další zajímavé funkce.

Další možností odeslání SMS zadarmo je použití programu Skype. Skype používají miliony lidí k hlasovým hovorům přes internet a jednoduchému dopisování pomocí textových zpráv. Skype navíc začal nabízet i volání na pevné linky a mobily. Jako další vylepšení nabídly právě SMS do všech sítí zdarma. Pokud vás funkce Skypu zaujaly, můžete si program Skype stáhnout a vytvořit si zde bezplatný účet.

Třetí možnost kterou můžete využít pro internetové odeslání SMS je Google email (gmail). V nastavení svého Gmailového účtu přejděte na kartu Labs a zde najděte gadget pro SMS zprávy. Pak by mělo být pro vás jednoduché odesílat z Gmailového účtu kromě emailů i SMS zprávy.